דף הבית » אנציקלופדיה » מה ההבדל בין כבש לעז?

מה ההבדל בין כבש לעז?

2023-07-05 20:17:00+02:00

מה זה כבש?

כבש הוא כבש צעיר, בדרך כלל כזה שגילו פחות משנה. כבשים נולדים עם מעטה עבה של צמר, שצבעו בדרך כלל לבן או לבן. כבשים הם בדרך כלל חיות עדינות וצייתניות, ולעתים קרובות הם מוחזקים כחיות מחמד או משמשים לצמר ולבשר שלהם. כבשים משמשים גם בטקסים דתיים, כמו חג הפסח היהודי. כבשים הם אוכלי עשב, כלומר הם אוכלים רק מזון מהצומח. הם בדרך כלל רועים על דשא, תלתן וסוגים אחרים של צמחייה. כבשים מוחזקים בדרך כלל בלהקות, ולעתים קרובות הם נראים במרעה עם אמם.

מה זה עז?

עז היא יונק בעל פרסות הקשור קשר הדוק לכבשים. עיזים בדרך כלל גדולות יותר מכבשים, ויש להן רגליים ארוכות יותר וגוף שרירי יותר. עיזים הן בדרך כלל בצבע חום, שחור או לבן, ויש להן קרניים ארוכות ומעוקלות. עיזים הן גם אוכלי עשב, והן רועות בדרך כלל על דשא, עלים וצמחייה אחרת. עזים מוחזקות בדרך כלל בעדרים, ולעתים קרובות רואים אותן במרעה עם אמותיהן. עיזים משמשות גם לחלב, בשר ופרווה שלהן.

הבדלים בין כבש לעז

ההבדל הבולט ביותר בין כבש לעז הוא הגודל שלהם. כבשים בדרך כלל קטנים יותר מעיזים, ויש להם רגליים קצרות יותר וגוף פחות שרירי. לכבשים יש גם מעטה עבה יותר של צמר, שצבעו בדרך כלל לבן או לבן. עיזים, לעומת זאת, בדרך כלל גדולות יותר מהטלאים, ויש להן רגליים ארוכות יותר וגוף שרירי יותר. לעזים יש גם פרווה דקה יותר, שצבעה בדרך כלל חום, שחור או לבן. הבדל נוסף בין כבש לעיז הוא התזונה שלהם. כבשים הם אוכלי עשב, כלומר הם אוכלים רק מזון מהצומח. הם בדרך כלל רועים על דשא, תלתן וסוגים אחרים של צמחייה. עיזים הן גם אוכלי עשב, והן רועות בדרך כלל על דשא, עלים וצמחייה אחרת. גם ההתנהגות של כבש ועיז שונה. כבשים הם בדרך כלל חיות עדינות וצייתניות, ולעתים קרובות הם מוחזקים כחיות מחמד או משמשים לצמר ולבשר שלהם. עיזים, לעומת זאת, הן בדרך כלל בעלי חיים פעילים ואנרגטיים יותר, ולעתים קרובות הם משמשים לחלב, בשר ופרווה שלהם. לבסוף, כבשים בדרך כלל מוחזקים בלהקות, ולעתים קרובות הם נראים במרעה עם אמותיהם. עיזים, לעומת זאת, מוחזקות בדרך כלל בעדרים, ולעתים קרובות רואים אותן במרעה עם אמהותיהן. לסיכום, ישנם מספר הבדלים בין כבש לעז. ההבדל הבולט ביותר הוא הגודל שלהם, כאשר כבשים בדרך כלל קטנים יותר מעיזים. לכבשים יש גם פרווה עבה יותר של צמר, בעוד לעזים יש פרווה דקה יותר. בנוסף, לטלאים ולעזים יש דיאטות שונות, כאשר כבשים רועים בדרך כלל על דשא, תלתן וסוגים אחרים של צמחייה, בעוד שעזים רועות בדרך כלל על דשא, עלים וצמחייה אחרת. לבסוף, כבשים מוחזקים בדרך כלל בלהקות, בעוד עזים מוחזקות בדרך כלל בעדרים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן