דף הבית » בחירות הגולשים » למה דוד המלך היה זקוק לילדה בתולה?

למה דוד המלך היה זקוק לילדה בתולה?

למה דוד המלך היה זקוק לילדה בתולה?

דוד המלך בתנ"ך

דוד המלך הוא אחת הדמויות המפורסמות בתנ"ך. הוא היה מלך ישראל הגדול שמלך משנת 1010 לפנה"ס עד 970 לפנה"ס. הוא ידוע בהישגיו הרבים, ביניהם איחוד ממלכת ישראל והובלתה לשגשוג רב. הוא ידוע גם בחטאיו הרבים, כולל ניאוף ורצח.

למה דוד המלך היה זקוק לילדה בתולה?

אחד ההיבטים התמוהים ביותר בחייו של דוד המלך הוא מדוע הוא נזקק לנערה בתולה. לפי התנ"ך, דוד המלך לקח ילדה בתולה מהעיר בית לחם והביא אותה לארמונו. על הילדה הזו, ששמה אבישג, נאמר שהיא יפה מאוד. אבל למה דוד המלך היה צריך ילדה בתולה?

הסברים תיאולוגיים

הסבר אחד הוא שדוד המלך חיפש אישה שתהיה לו לוויה בזקנתו. התנ"ך אומר שדוד המלך כבר היה זקן כשלקח את אבישג לארמונו. ייתכן שהוא חיפש אישה שתספק לו חברות ונוחות בשנותיו האחרונות. הסבר נוסף הוא שדוד המלך חיפש אישה שתעזור לו למלא את חובותיו הדתיות. לפי חלק מהפרשנויות של המקרא, דוד המלך חיפש אישה שתעזור לו למלא את התחייבויותיו כמלך וכמנהיג של עם ישראל. אבישג אולי נבחרה לשמש סמל של טוהר ונאמנות.

הסברים היסטוריים

יש גם כמה הסברים היסטוריים מדוע דוד המלך היה זקוק לילדה בתולה. אחד ההסברים הוא שדוד המלך חיפש אישה שתהיה בעלת ברית פוליטית. על ידי הכנסת ילדה בתולה לארמונו, הצליח דוד המלך לזכות בתמיכת משפחתה ובני בריתה. זה יכול היה להיות גורם חשוב בהצלחתו כמלך. הסבר נוסף הוא שדוד המלך חיפש אישה שתלד לו בן. על פי התנ"ך, דוד המלך רצה שבן יחליף אותו כמלך. על ידי הכנסת נערה בתולה לארמונו, ייתכן שדוד המלך קיווה שהיא תלד לו בן שיוכל להיות המלך הבא של ישראל.

סיכום

הסיבות לכך שדוד המלך נזקק לילדה בתולה אינן ברורות. יתכן שדוד המלך חיפש אישה שתהיה לו לוויה לעת זקנתו, שתעזור לו למלא את חובותיו הדתיות, שתהיה בעלת ברית פוליטית או שתלד לו בן. תהיה הסיבה אשר תהיה, סיפורם של דוד המלך ואבישג הוא חלק חשוב בתנ"ך ומספק תובנה על חייו של מלך גדול. למידע נוסף על דוד המלך ואבישג, בקר בכתובת he.wikipedia.org .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן