דף הבית » מה ההבדל » למה אתה צריך את פירמידת המזון?

למה אתה צריך את פירמידת המזון?

למה אתה צריך את פירמידת המזון?

מהי פירמידת המזון?

פירמידת המזון היא ייצוג חזותי של סוגי המזון שאנו צריכים לאכול והכמות של כל סוג מזון שאנו צריכים לצרוך. זה פותח על ידי משרד החקלאות של ארצות הברית (USDA) כדי לעזור לאנשים להבין את היסודות של התזונה ולבחור בתזונה בריאה.

מה מראה פירמידת המזון?

פירמידת המזון מחולקת לשישה חלקים, כל אחד מייצג קבוצת מזון שונה. החלק העליון של הפירמידה הוא הקטן ביותר ומכיל שומנים, שמנים וממתקים. החלק הבא למטה הוא קבוצת מוצרי החלב, ואחריה קבוצת הבשר והשעועית. החלק הרביעי הוא קבוצת הפירות, ואחריו קבוצת הירקות, והחלק התחתון הוא קבוצת הדגנים.

מדוע פירמידת המזון חשובה?

פירמידת המזון היא כלי חשוב להבנת יסודות התזונה. אכילת תזונה מאוזנת הכוללת את כל קבוצות המזון חיונית לבריאות טובה. פירמידת המזון יכולה לעזור לכם לבחור מזון בריא ולהבטיח שתקבלו את הכמות הנכונה של חומרים מזינים מכל קבוצת מזון.

גיוון הוא המפתח

פירמידת המזון חשובה גם כי היא מדגישה מגוון. אכילת מגוון מזונות מכל קבוצת מזון חיונית לתזונה נכונה. אכילת מגוון מזונות מסייעת להבטיח שתקבלו את כל הויטמינים, המינרלים וחומרי ההזנה האחרים שגופכם זקוק להם.

בקרת מנות

פירמידת המזון מסייעת גם בשליטה במנות. אכילת הכמות הנכונה של מזון מכל קבוצת מזון חיונית לבריאות טובה. אכילת יותר מדי מכל קבוצת מזון אחת עלולה להוביל לעלייה במשקל ולבעיות בריאותיות אחרות. פירמידת המזון יכולה לעזור לך להבין כמה מכל קבוצת מזון אתה צריך לאכול.

דיאטה מאוזנת

פירמידת המזון היא כלי נהדר להבנת יסודות התזונה ובחירה בתזונה בריאה. אכילת תזונה מאוזנת הכוללת את כל קבוצות המזון חיונית לבריאות טובה. פירמידת המזון יכולה לעזור לכם לבחור מזון בריא ולהבטיח שתקבלו את הכמות הנכונה של חומרים מזינים מכל קבוצת מזון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן