דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן לפני הניתוח כדאי להפסיק לעשן?

כמה זמן לפני הניתוח כדאי להפסיק לעשן?

כמה זמן לפני הניתוח כדאי להפסיק לעשן?

מדוע כדאי להפסיק לעשן לפני הניתוח?

עישון הוא הרגל מסוכן שיכול להשפיע לרעה על הבריאות שלך, והוא יכול גם להשפיע על הניתוח שלך. אם אתה מעשן, חשוב להבין כמה זמן לפני הניתוח עליך להפסיק לעשן על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר. לעישון יכול להיות השפעה שלילית על יכולת הריפוי של הגוף לאחר הניתוח. זה יכול גם להגביר את הסיכון לסיבוכים, כגון זיהום, ויכול להאט את תהליך הריפוי. בנוסף, עישון יכול להגביר את הסיכון לפתח קרישי דם, מה שעלול להיות מסוכן במהלך ואחרי הניתוח.

כמה זמן לפני הניתוח כדאי להפסיק לעשן?

משך הזמן שאתה צריך להפסיק לעשן לפני הניתוח יהיה תלוי בסוג הניתוח שאתה עובר. ככלל, מומלץ להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח. הסיבה לכך היא שלוקח כשבועיים עד שהניקוטין עוזב את גופך, וכדי שהגוף שלך מתחיל להחלים. אם אתה עובר ניתוח גדול, כגון ניתוח לב או ריאה, מומלץ להפסיק לעשן לפחות ארבעה שבועות לפני הניתוח. הסיבה לכך היא שניתוחים מסוג זה דורשים יותר זמן ריפוי, ועישון עלול להפריע לתהליך הריפוי.

מה אם אתה לא יכול להפסיק לעשן לפני הניתוח?

אם אינך מסוגל להפסיק לעשן לפני הניתוח, ישנם כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי להפחית את הסיכונים הכרוכים בעישון. לדוגמה, אתה יכול לנסות להפחית את כמות הסיגריות שאתה מעשן בכל יום, ואתה יכול גם לנסות להפסיק לעשן לחלוטין לאחר הניתוח. כמו כן, עליך לדבר עם הרופא שלך על כל תרופה או טיפול שיכול לעזור לך להפסיק לעשן. ייתכן שהרופא שלך יוכל לרשום תרופות שיכולות לעזור לך להפסיק לעשן, או שיוכל להפנות אותך לתוכנית להפסקת עישון.

סיכום

לעישון יכול להיות השפעה שלילית על בריאותך ועל הניתוח שלך. חשוב להבין כמה זמן לפני הניתוח כדאי להפסיק לעשן על מנת להבטיח את התוצאה הטובה ביותר. ככלל, מומלץ להפסיק לעשן לפחות שבועיים לפני הניתוח. אם אינך מסוגל להפסיק לעשן לפני הניתוח, ישנם כמה צעדים שתוכל לנקוט כדי להפחית את הסיכונים הכרוכים בעישון. שוחח עם הרופא שלך על כל תרופה או טיפול שיכול לעזור לך להפסיק לעשן. למידע נוסף על הפסקת עישון, בקר ב-YouTube .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן