דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן לוקח לדופק לרדת לאחר אימון?

כמה זמן לוקח לדופק לרדת לאחר אימון?

2023-08-16 01:51:00+02:00

מהי שחזור דופק?

התאוששות דופק היא משך הזמן שלוקח לדופק שלך לחזור לקצב המנוחה שלו לאחר אימון. זהו אינדיקטור חשוב לרמת הכושר הכוללת שלך ויכול לעזור לך לקבוע כמה קשה אתה צריך לדחוף את עצמך במהלך האימון. לדעת כמה זמן לוקח עד שהדופק שלך יורד לאחר אימון יכול לעזור לך להתאים את העצימות שלך ולהבטיח שאתה מפיק את המרב משגרת האימון שלך.

גורמים המשפיעים על התאוששות קצב הלב

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על כמה מהר הדופק שלך מתאושש לאחר אימון. אלה כוללים את הגיל שלך, רמת הכושר ועוצמת האימון שלך. בדרך כלל, לאנשים צעירים יותר ובכושר יותר יהיה זמן התאוששות מהיר יותר מהדופק מאשר לאנשים מבוגרים ופחות בכושר. בנוסף, ככל שהאימון אינטנסיבי יותר, כך ייקח יותר זמן עד שהדופק שלך יחזור לקצב המנוחה שלו.

גיל

ככל שאתה מתבגר, זמן התאוששות הדופק שלך יגדל באופן טבעי. זה נובע מהעובדה שמערכת הלב וכלי הדם שלך אינה יעילה כפי שהייתה פעם. בנוסף, הגוף שלך לא מסוגל לעבד חמצן במהירות כמו כשהיית צעיר יותר. כתוצאה מכך, לוקח יותר זמן עד שהדופק שלך חוזר לקצב המנוחה שלו לאחר אימון.

רמת כושר

רמת הכושר שלך משחקת תפקיד גם באיזו מהירות קצב הלב שלך מתאושש לאחר אימון. בדרך כלל, ככל שאתה יותר בכושר, כך הדופק שלך יחזור מהר יותר לקצב המנוחה שלו. הסיבה לכך היא שהגוף שלך מסוגל יותר לעבד חמצן ולהשתמש בו כדי לתדלק את השרירים שלך. כתוצאה מכך, הדופק שלך יירד מהר יותר לאחר אימון.

עוצמת האימון

עוצמת האימון שלך תשפיע גם על כמה מהר הדופק שלך מתאושש. ככל שתדחפו את עצמכם חזק יותר במהלך האימון, כך ייקח יותר זמן עד שהדופק שלכם יחזור לקצב המנוחה שלו. הסיבה לכך היא שהגוף שלך זקוק ליותר זמן כדי להתאושש מהמאמץ המוגבר.

מדידת התאוששות קצב הלב

כדי למדוד את התאוששות הדופק שלך, תצטרך למדוד את הדופק לפני ואחרי האימון. כדי לעשות זאת, הנח את האצבעות המורה והאמצעית בצד הצוואר שלך, ממש מתחת לקו הלסת. ספור את מספר הפעימות שאתה מרגיש ב-10 שניות ולאחר מכן הכפיל את המספר הזה ב-6 כדי לקבל את הדופק שלך. לאחר שלקחת את הדופק שלך לפני ואחרי אימון, הפחת את הדופק שלאחר האימון מהדופק לפני האימון. מספר זה הוא זמן התאוששות הדופק שלך. ככלל, זמן התאוששות דופק של פחות מ-12 פעימות לדקה נחשב טוב, בעוד שזמן התאוששות דופק של יותר מ-24 פעימות לדקה נחשב לקוי.

סיכום

לדעת כמה זמן לוקח עד שהדופק שלך יורד לאחר אימון יכול לעזור לך להתאים את העצימות שלך ולהבטיח שאתה מפיק את המרב משגרת האימון שלך. גורמים כמו גיל, רמת כושר ועצימות האימון יכולים כולם להשפיע על מהירות ההתאוששות של הדופק. כדי למדוד את התאוששות הדופק שלך, קח את הדופק לפני ואחרי האימון והוריד את הדופק שלאחר האימון מהדופק לפני האימון. ככלל, זמן התאוששות דופק של פחות מ-12 פעימות לדקה נחשב טוב, בעוד שזמן התאוששות דופק של יותר מ-24 פעימות לדקה נחשב לקוי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן