דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן לאחר נטילת פרוורה מקבלים מחזור?

כמה זמן לאחר נטילת פרוורה מקבלים מחזור?

2023-07-28 13:58:00+02:00

מה זה פרוברה?

פרוורה היא תרופה לטיפול הורמונלי המשמשת לטיפול באי סדירות במחזור החודשי. זוהי צורה סינתטית של פרוגסטרון, הורמון שעוזר לווסת את המחזור החודשי. פרוברה ניתנת בדרך כלל לנשים שיש להן מחזור לא סדיר או חסר, או שהפסיקו לקבל מחזור לחלוטין. זה גם נרשם לפעמים לטיפול באנדומטריוזיס, מצב שבו הרקמה שמצפה את הרחם גדלה מחוץ לרחם.

איך פרוורה עובדת?

פרוברה פועלת על ידי גירוי ייצור פרוגסטרון, המסייע בוויסות המחזור החודשי. כאשר נלקח כפי שנקבע, פרוורה עוזר לווסת את המחזור החודשי ויכול לעזור להפחית את הסימפטומים של אי סדירות במחזור החודשי.

כמה זמן לוקח לקבל מחזור לאחר נטילת פרוברה?

משך הזמן שלוקח לקבל מחזור לאחר נטילת פרוורה משתנה מאדם לאדם. בדרך כלל, לוקח לפרוורה כ-10 ימים להתחיל לעבוד ולהתחיל המחזור. עם זאת, חלק מהנשים עשויות לחוות את המחזור במוקדם או מאוחר מזה.

מה עלי לעשות אם אני לא מקבל מחזור לאחר נטילת פרוברה?

אם לא קיבלת מחזור לאחר נטילת פרוורה, חשוב לפנות לרופא. ייתכן שהרופא שלך יצטרך להתאים את המינון שלך או עשוי לרשום תרופה אחרת.

מהן תופעות הלוואי של פרוורה?

כמו כל התרופות, פרוורה עלולה לגרום לתופעות לוואי. תופעות הלוואי השכיחות כוללות בחילות, הקאות, כאבי ראש, רגישות בשדיים ועלייה במשקל. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה לרופא שלך.

מהם היתרונות של נטילת פרוברה?

פרוורה יכולה לעזור לווסת את המחזור החודשי ולהפחית את הסימפטומים של אי סדירות במחזור החודשי. זה יכול גם לעזור להפחית את הסיכון לסרטן רירית הרחם ויכול לעזור להפחית את הסיכון להפלה אצל נשים שעברו הפלות חוזרות.

מה עלי לדעת לפני נטילת פרוברה?

לפני נטילת פרוברה, חשוב לדבר עם הרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל, כל מצב רפואי שיש לך וכל אלרגיה שיש לך. חשוב גם לספר לרופא אם את בהריון או מתכננת להיכנס להריון. פרורה עלולה לגרום למומים מולדים אם נלקחת במהלך ההריון. נטילת פרורה יכולה לעזור לווסת את המחזור החודשי ולהפחית את הסימפטומים של אי סדירות במחזור החודשי. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת פרוברה כדי לוודא שזו התרופה המתאימה לך. למידע נוסף, תוכל למצוא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן