דף הבית » לא ידעתי » כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

כמה זמן זה כואב אחרי עקירת שן בינה?

מהן שיני בינה?

שיני בינה הן השיניים האחרונות שבוקעות בפה, לרוב בין הגילאים 17 עד 25. הן הסט השלישי והאחרון של הטוחנות הנכנסות בחלק האחורי של הפה. שיני בינה ידועות גם בתור טוחנות שלישיות.

מדוע מסירים שיני בינה?

שיני בינה עלולות להיפגע, מה שאומר שאין להן מספיק מקום לצמוח בפה. כאשר זה קורה, הם עלולים לגרום לכאב, זיהום ונזק לשיניים אחרות. שיני בינה יכולות גם לגרום לצפיפות יתר של השיניים האחרות. מסיבות אלו, לעיתים קרובות מסירים שיני בינה.

כמה זמן לוקח להתאושש מעקירת שן בינה?

ההחלמה מעקירת שן הבינה אורכת בדרך כלל כשבוע עד שבועיים. במהלך תקופה זו, חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך לטיפול וליטול את כל התרופות שנרשמו.

כאב ונפיחות

מיד לאחר החילוץ, אתה עלול לחוות קצת כאב ונפיחות. זה נורמלי ואמור לחלוף תוך מספר ימים. רופא השיניים שלך עשוי לרשום תרופות נגד כאב כדי לסייע בניהול אי הנוחות.

מְדַמֵם

ייתכן גם שתחווה קצת דימום לאחר החילוץ. זה גם נורמלי ואמור להפסיק תוך כמה שעות. אם הדימום לא מפסיק, פנה לרופא השיניים שלך.

דִיאֵטָה

חשוב לאכול דיאטה רכה בימים הראשונים לאחר המיצוי. זה כולל מזונות כמו יוגורט, רסק תפוחים, פירה ומרק. הימנע ממזונות קשים, פריכים או לעיסים שעלולים לגרות את מקום החילוץ.

מתי לפנות לרופא שיניים

אם אתה חווה אחד מהתסמינים הבאים, פנה מיד לרופא השיניים שלך:

  • כאב חמור
  • חום
  • דימום מוגזם
  • אדמומיות או נפיחות שמחמירות לאחר הימים הראשונים

חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים לטיפול לאחר עקירת שן בינה. זה יעזור להבטיח החלמה חלקה ומהירה. אם יש לך שאלות או חששות, פנה לרופא השיניים שלך. למידע נוסף על עקירת שן בינה, צפו בסרטון זה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן