דף הבית » אנציקלופדיה » מתי לקחת תרופות להורדת כולסטרול – כל מה שצריך לדעת

מתי לקחת תרופות להורדת כולסטרול – כל מה שצריך לדעת

2023-06-24 17:06:00+02:00

מהי רפואה להורדת כולסטרול?

תרופות להורדת כולסטרול, המכונה גם סטטינים, הן סוג של תרופות המשמשות להפחתת כמות הכולסטרול בדם. כולסטרול הוא סוג של שומן שעלול להצטבר בעורקים ולהגביר את הסיכון להתקף לב ושבץ. סטטינים פועלים על ידי חסימת ייצור הכולסטרול בכבד שלך.

למי כדאי ליטול תרופות להורדת כולסטרול?

הרופא שלך עשוי להמליץ לך לקחת תרופה להורדת כולסטרול אם יש לך רמות כולסטרול גבוהות, היסטוריה משפחתית של מחלות לב, או אם אתה בסיכון לפתח מחלת לב. הרופא שלך עשוי להמליץ לך גם על נטילת תרופה להורדת כולסטרול אם כבר עברת התקף לב או שבץ.

מתי כדאי ליטול תרופות להורדת כולסטרול?

חשוב לעקוב אחר הוראות הרופא בעת נטילת תרופה להורדת כולסטרול. בדרך כלל, מומלץ ליטול את התרופה פעם ביום, עם או בלי אוכל. כמו כן, חשוב ליטול את התרופה באותה שעה בכל יום כדי לוודא שהיא פועלת כראוי.

איך לוודא שהרפואה להורדת כולסטרול עובדת

חשוב לעקוב אחר רמות הכולסטרול שלך כדי לוודא שהתרופה להורדת הכולסטרול פועלת. הרופא שלך עשוי להמליץ לך לבדוק את רמות הכולסטרול שלך כל 6 עד 12 חודשים. חשוב גם לבצע שינויים באורח החיים כגון אכילת תזונה בריאה, פעילות גופנית סדירה והפסקת עישון כדי לעזור להפחית את רמות הכולסטרול שלך.

מהן תופעות הלוואי של רפואה להורדת כולסטרול?

תרופות להורדת כולסטרול עלולה לגרום לתופעות לוואי כמו כאבי שרירים, בחילות וכאבי ראש. חשוב לדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה אחת מתופעות הלוואי הללו. ייתכן שהרופא שלך יוכל להתאים את המינון שלך או להחליף אותך לסוג אחר של תרופה להורדת כולסטרול.

מה עליך לעשות אם אתה מחמיץ מנה?

אם פספסת מנה של תרופה להורדת כולסטרול, חשוב ליטול אותה ברגע שאתה זוכר. עם זאת, אם כמעט הגיע הזמן למנה הבאה שלך, דלג על המנה שהוחמצה ולקח את המנה הבאה שלך בזמן הקבוע. אין ליטול מנה כפולה כדי לפצות על המנה שנשכחה.

מהם היתרונות של נטילת תרופות להורדת כולסטרול?

נטילת תרופות להורדת כולסטרול יכולה לעזור להפחית את הסיכון להתקף לב ושבץ. זה יכול גם לעזור בהורדת רמות הכולסטרול שלך ולהפחית את הסיכון שלך לפתח מצבים בריאותיים אחרים כגון סוכרת ולחץ דם גבוה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן