דף הבית » אנציקלופדיה » מתי כדאי ליטול אמלודיפין?

מתי כדאי ליטול אמלודיפין?

2023-06-20 15:52:00+02:00

מה זה אמלודיפין?

אמלודיפין היא תרופה המשמשת לטיפול בלחץ דם גבוה וכאבים בחזה. זהו סוג של חוסם תעלות סידן, מה שאומר שהוא פועל על ידי הרפיית השרירים של כלי הדם שלך, המאפשר להם להתרחב ולהפחית את לחץ הדם הזורם דרכם. הוא משמש לעתים גם לטיפול במצבים אחרים, כגון תופעת Raynaud, מצב בו האצבעות והבהונות הופכות קרות וחסרות תחושה עקב זרימת דם מופחתת.

כיצד עובד אמלודיפין?

אמלודיפין פועל על ידי חסימת תעלות הסידן בכלי הדם שלך, מה שעוזר להרפות את השרירים ולהפחית את לחץ הדם הזורם דרכם. זה עוזר להוריד את לחץ הדם שלך ולהפחית את הסיכון להתקף לב ושבץ. זה גם עוזר להפחית את הסימפטומים של כאבים בחזה, כגון לחץ ולחץ.

מתי כדאי ליטול אמלודיפין?

אמלודיפין נלקח בדרך כלל פעם ביום, עם או בלי אוכל. חשוב ליטול אותו באותה שעה בכל יום כדי לוודא שהתרופה פועלת כראוי. כמו כן, חשוב ליטול אותו כפי שנקבע על ידי הרופא שלך. אם אתה נוטל אמלודיפין עבור לחץ דם גבוה, חשוב ליטול אותו באופן קבוע כדי להבטיח שלחץ הדם שלך נשמר בשליטה. אם אתה מתגעגע למנה, קח אותה ברגע שאתה זוכר. עם זאת, אם זה כמעט הזמן למנה הבאה שלך, דלג על המנה שהוחמצה ולקח את המנה הבאה שלך בזמן הקבוע. אם אתה נוטל אמלודיפין לכאבים בחזה, חשוב ליטול אותו ברגע שאתה מרגיש שהכאב מתחיל. זה יעזור להפחית את חומרת הכאב.

מהן תופעות הלוואי של אמלודיפין?

תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אמלודיפין כוללות כאבי ראש, סחרחורת, עייפות, בחילות ונפיחות בקרסוליים וברגליים. תופעות לוואי אחרות עשויות לכלול עצירות, שלשולים ופריחה. אם אתה נתקל באחת מתופעות הלוואי הללו, פנה לרופא.

השוואה מהירה

אמלודיפין לעומת תרופות אחרות

תרופות שימושים מִנוּן
אמלודיפין לחץ דם גבוה, כאבים בחזה פעם ביום
ליסינופריל לחץ דם גבוה, אי ספיקת לב פעם או פעמיים ביום
מטופרולול לחץ דם גבוה, אנגינה פעם או פעמיים ביום
לוסארטן לחץ דם גבוה, מחלת כליות פעם ביום

אמלודיפין היא תרופה המשמשת לטיפול בלחץ דם גבוה וכאבים בחזה. זהו סוג של חוסם תעלות סידן, מה שאומר שהוא פועל על ידי הרפיית השרירים של כלי הדם שלך, המאפשר להם להתרחב ולהפחית את לחץ הדם הזורם דרכם. זה נלקח בדרך כלל פעם ביום, עם או בלי אוכל. אם אתה נוטל אמלודיפין עבור לחץ דם גבוה, חשוב ליטול אותו באופן קבוע כדי להבטיח שלחץ הדם שלך נשמר בשליטה. אם אתה נוטל אמלודיפין לכאבים בחזה, חשוב ליטול אותו ברגע שאתה מרגיש שהכאב מתחיל. תופעות הלוואי השכיחות ביותר של אמלודיפין כוללות כאבי ראש, סחרחורת, עייפות, בחילות ונפיחות בקרסוליים וברגליים. אמלודיפין דומה לתרופות אחרות המשמשות לטיפול בלחץ דם גבוה וכאבי חזה, כגון ליסינופריל, מטופרול ולוזארטן. עם זאת, חשוב ליטול את התרופה כפי שרשם הרופא, שכן לכל תרופה יש שימושים והוראות מינון שונות. כמו כן, חשוב להיות מודעים לתופעות הלוואי האפשריות של כל תרופה שאתה נוטל. אם אתה חווה תופעות לוואי כלשהן, פנה לרופא שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן