דף הבית » בחירות הגולשים » מלח שולחן, מלח ים ומלח גס: מה ההבדל?

מלח שולחן, מלח ים ומלח גס: מה ההבדל?

2023-07-15 13:38:00+02:00

מלח שולחן

מלח שולחני הוא הסוג הנפוץ ביותר של מלח בבישול. הוא מורכב מנתרן כלורי ונכרה בדרך כלל ממרבצי מלח תת-קרקעיים. מלח שולחני נטחן בדרך כלל דק ולעיתים מועשר ביוד, המסייע במניעת מחסור ביוד. מלח שולחני מועשר לעתים קרובות גם בחומרים נגד התגבשות, שעוזרים לשמור על זרימה חופשית. מלח שולחני עדיף להשתמש באפייה ולתיבול מזון.

מלח ים

מלח ים נוצר על ידי אידוי מי ים. הוא גס יותר ממלח שולחן ובעל טעם מורכב יותר. מלח ים בדרך כלל אינו מזוקק ומכיל מינרלים קורט, כגון מגנזיום, סידן ואשלגן. מלח ים עדיף להשתמש כמלח סיום, שכן טעמו עלול ללכת לאיבוד בעת חימום. זה נהדר גם לתיבול סלטים ומנות קרות אחרות.

מלח גס

מלח גס הוא מלח בעל גרגירים גדולים יותר שלרוב אינו מזוקק. הוא מיוצר על ידי אידוי מי ים או על ידי כריית מרבצי מלח. מלח גס משמש לעתים קרובות בכבישה ובשימורים, מכיוון שהוא עוזר לשאוב לחות מהמזון. זה נהדר גם לתיבול בשרים וירקות, מכיוון שהגרגרים הגדולים יותר שלו נוטים פחות להתמוסס.

שימושים במלח שולחן

מלח שולחני הוא הסוג הנפוץ ביותר של מלח בבישול. הוא משמש לתיבול מזון, כמו גם לשיפור הטעם של מאפים. מלח שולחני משמש גם באפייה כדי לסייע בשליטה על קצב התסיסה וכדי לעזור במרקם המוצר המוגמר. מלח שולחני משמש גם לשימור מזון, מכיוון שהוא עוזר לשאוב לחות ולמנוע קלקול.

שימושים במלח ים

מלח ים עדיף להשתמש כמלח סיום, שכן טעמו עלול ללכת לאיבוד בעת חימום. זה נהדר גם לתיבול סלטים ומנות קרות אחרות. מלח ים משמש גם באפייה כדי לשפר את הטעם של המוצר המוגמר. הוא משמש גם להכנת תמלחות לכבישה ולשימורים.

שימושים במלח גס

מלח גס משמש לעתים קרובות בכבישה ובשימורים, מכיוון שהוא עוזר לשאוב לחות מהמזון. זה נהדר גם לתיבול בשרים וירקות, מכיוון שהגרגרים הגדולים יותר שלו נוטים פחות להתמוסס. מלח גס משמש גם להכנת תמלחות לכבישה ולשימורים. הוא משמש גם להכנת קרומי מלח לאפייה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן