דף הבית » אנציקלופדיה » מה שמה של נקבת ההיפופוטם?

מה שמה של נקבת ההיפופוטם?

2023-06-26 02:03:00+02:00

מהו היפופוטם?

היפופוטם, המכונה בדרך כלל היפופוטם, הוא יונק גדול, מימי למחצה, יליד אפריקה שמדרום לסהרה. היפופוטמים הם היונק היבשתי החי השלישי בגודלו, אחרי פילים וקרנפים. הם גם הארטיודקטילים הכבדים ביותר שקיימים, עם משקל ממוצע של 1,500-2,000 ק"ג (3,300-4,400 פאונד). היפופוטמים הם אוכלי עשב, רועים על עשבים וצמחי מים אחרים.

מה שמה של נקבת ההיפופוטם?

נקבת ההיפופוטם ידועה בתור פרה. זהו אותו מונח המשמש לנקבות פילים, קרנפים ויונקים גדולים אחרים. ההיפופוטם הזכר ידוע בתור שור.

מאפיינים ייחודיים של ההיפופוטם

היפופוטמים הם ייחודיים במובנים רבים. יש להם גוף גדול בצורת חבית ורגליים קצרות וקשוחות. יש להם ראש גדול עם פה רחב ושיניים ארוכות וחדות. יש להם עור עבה, אפרפר-חום המכוסה בשערות קצרות ודלילות. היפופוטמים גם ייחודיים בכך שהם מבלים את רוב זמנם במים. הם יכולים להישאר שקועים עד חמש דקות ויכולים לשחות במהירויות של עד 8 קמ"ש (5 מייל לשעה). יש להם גם את היכולת לסגור את הנחיריים והאוזניים כשהם מתחת למים.

התנהגות היפופוטם

היפופוטמים הם בעלי חיים חברתיים וחיים בקבוצות של עד 30 פרטים. הם פעילים ביותר בלילה, כשהם יוצאים מהמים כדי לרעות על עשבים וצמחי מים אחרים. במהלך היום, הם נשארים במים כדי לשמור על קור רוח ולהגן על עורם מפני השמש. היפופוטמים הם גם מאוד טריטוריאליים ויכולים להיות תוקפניים כלפי בעלי חיים ובני אדם אחרים. ידוע שהם מסתערים ומתקיפים אם הם מרגישים מאוימים.

דיאטת היפופוטם

היפופוטמים הם אוכלי עשב וניזונים בעיקר מעשבים וצמחי מים אחרים. הם יכולים לצרוך עד 68 ק"ג (150 פאונד) של צמחייה ליום. הם גם אוכלים מדי פעם פירות, קליפות עץ ושורשים.

רבייה של היפופוטם

היפופוטמים מגיעים לבגרות מינית בסביבות גיל חמש. עונת ההזדווגות מתרחשת בדרך כלל בחודשי הקיץ. לאחר תקופת הריון של 8-10 חודשים, הנקבה תלד עגל בודד. העגל יישאר עם אמו עד שנתיים לפני שיהפוך לעצמאי.

מצב שימור היפופוטם

היפופוטמים רשומים כפגיעים ברשימה האדומה של IUCN. הם מאוימים על ידי אובדן בתי גידול, ציד וצייד. נערכים מאמצי שימור כדי להגן על מין זה ועל בית הגידול שלו. למידע נוסף על ההיפופוטם, עיין בסרטון זה מאת נשיונל ג'יאוגרפיק.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן