דף הבית » הכי נצפים » מה קורה אם לוקחים גלולות בהריון?

מה קורה אם לוקחים גלולות בהריון?

מה קורה אם לוקחים גלולות בהריון?

מה קורה אם לוקחים גלולות בהריון?

הריון הוא תקופה עדינה לגוף האישה, וחשוב להיות מודעים לסיכונים של נטילת גלולות בהריון. נטילת תרופות במהלך ההריון עלולה להיות בעלת השלכות חמורות הן על האם והן על התינוק, לכן חשוב להבין את הסיכונים וכיצד לקחת תרופות בבטחה במהלך ההריון.

סיכונים של נטילת גלולות בהריון

הסיכונים בנטילת גלולות בהריון תלויים בסוג התרופה. תרופות מסוימות, כגון אנטיביוטיקה, נחשבות בדרך כלל בטוחות לנטילה במהלך ההריון. עם זאת, לתרופות אחרות, כגון משככי כאבים מסוימים, יכולות להיות תופעות לוואי חמורות הן לאם והן לתינוק. חשוב לדבר עם הרופא לפני נטילת תרופות כלשהן במהלך ההריון, גם אם הן תרופות ללא מרשם. הרופא שלך יכול לייעץ לך על דרך הפעולה הטובה ביותר עבור המצב הספציפי שלך.

כיצד לקחת תרופות בבטחה במהלך ההריון

אם אתה צריך לקחת תרופות במהלך ההריון, יש כמה צעדים שאתה יכול לנקוט כדי להפחית את הסיכון לפגיעה בתינוק שלך. ראשית, שוחח עם הרופא שלך על כל התרופות שאתה נוטל. הרופא שלך יכול לייעץ לך על דרך הפעולה הטובה ביותר עבור המצב הספציפי שלך. שנית, קח את המינון הנמוך ביותר של תרופות. זה יקטין את הסיכון לתופעות לוואי הן עבורך והן עבור תינוקך. שלישית, קח את התרופה בתדירות הנמוכה ביותר האפשרית. זה יקטין את כמות התרופות שהתינוק שלך נחשף אליהן. לבסוף, הימנע מנטילת תרופות כלשהן במהלך השליש הראשון של ההריון, כאשר איברי התינוק מתפתחים.

סיכום

נטילת גלולות בהריון עלולה להיות בעלת השלכות חמורות הן על האם והן על התינוק. חשוב לדבר עם הרופא שלך לפני נטילת תרופות כלשהן במהלך ההריון, ולקחת את המינון הנמוך ביותר של תרופות בתדירות הנמוכה ביותר האפשרית. הימנע מנטילת תרופות כלשהן במהלך השליש הראשון של ההריון, כאשר איברי התינוק מתפתחים. למידע נוסף, תוכל למצוא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן