דף הבית » בחירות הגולשים » מה לעשות כשהעור מתקלף לאחר השיזוף?

מה לעשות כשהעור מתקלף לאחר השיזוף?

2023-08-10 15:45:00+02:00

מה גורם לקילוף עור לאחר שיזוף?

שיזוף הוא דרך פופולרית לקבל זוהר מנשק שמש, אבל זה יכול לבוא עם כמה תופעות לוואי לא נעימות. אחד הנפוצים ביותר הוא קילוף עור לאחר שיזוף. זה יכול לקרות כאשר העור נחשף ליותר מדי שמש, וכתוצאה מכך כוויות שמש ונזק לעור. הסיבה השכיחה ביותר לקילוף העור לאחר שיזוף היא חשיפת יתר לשמש. כאשר העור נחשף לקרני UV זמן רב מדי, הוא עלול להינזק ולהתחיל להתקלף. הסיבה לכך היא שמחסום ההגנה הטבעי של העור נחלש, מה שמאפשר ללחות לברוח ומשאיר את העור יבש ונוטה להתקלף. סיבות אחרות להתקלפות העור לאחר השיזוף כוללות שימוש במוצרי שיזוף חזקים מדי לסוג העור שלך, אי שימוש במספיק קרם הגנה, ולא מעניק לחות לעור כראוי. כל אלו עלולים להוביל לנזק לעור ולקילוף.

כיצד למנוע קילוף עור לאחר שיזוף

הדרך הטובה ביותר למנוע קילוף עור לאחר השיזוף היא להגן על העור מפני השמש. משמעות הדבר היא לבישת קרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 לפחות, לבישת ביגוד מגן, ולהימנע מחשיפה ישירה לשמש בשעות השיא. חשוב גם להשתמש במוצרי השיזוף הנכונים לסוג העור שלך. אם יש לך עור רגיש, בחר במוצר בעל חוזק נמוך יותר. ותמיד העניקי לחות לעור שלך לאחר השיזוף כדי לעזור לו לשמור על לחות ולמנוע קילוף.

טיפול בפילינג עור לאחר שיזוף

אם כבר חווית קילוף עור לאחר השיזוף, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לעור שלך להחלים. הראשון הוא לשמור על לחות העור שלך. השתמש בקרם לחות עדין כדי לעזור לשמור על לחות העור שלך ולמנוע קילוף נוסף. עליך גם להימנע מחשיפה נוספת לשמש עד שהעור שלך ירפא. משמעות הדבר היא לבישת קרם הגנה וביגוד מגן בכל פעם שאתה בחוץ. אם העור שלך עדיין מתקלף לאחר מספר ימים, ייתכן שתרצה לראות רופא עור. הם יכולים לרשום תרופה מקומית כדי לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.

שאלות ותשובות

ש: האם זה נורמלי שהעור מתקלף לאחר השיזוף?

ת: כן, זה נורמלי שהעור יתקלף לאחר השיזוף. הסיבה לכך היא שמחסום ההגנה הטבעי של העור נחלש, מה שמאפשר ללחות לברוח ומשאיר את העור יבש ונוטה להתקלף.

ש: כיצד אוכל למנוע קילוף עור לאחר שיזוף?

ת: הדרך הטובה ביותר למנוע קילוף עור לאחר השיזוף היא להגן על העור מפני השמש. משמעות הדבר היא לבישת קרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 לפחות, לבישת ביגוד מגן ולהימנע מחשיפה ישירה לשמש בשעות השיא. חשוב גם להשתמש במוצרי השיזוף הנכונים לסוג העור שלך ולהעניק לעור לחות לאחר השיזוף.

ש: מה עלי לעשות אם העור שלי עדיין מתקלף לאחר מספר ימים?

ת: אם העור שלך עדיין מתקלף לאחר מספר ימים, מומלץ לפנות לרופא עור. הם יכולים לרשום תרופה מקומית כדי לעזור להאיץ את תהליך הריפוי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן