דף הבית » בחירות הגולשים » מה לעשות כשבולעים שן

מה לעשות כשבולעים שן

2023-07-26 20:49:00+02:00

מה לעשות כשבולעים שן

זה לא נדיר ששן נבלעת בטעות. למרות שזה עשוי להיראות כמו מצב מפחיד, חשוב לדעת מה לעשות אם זה קורה. ברוב המקרים, שן שנבלעת תעבור דרך מערכת העיכול ללא בעיות. עם זאת, חשוב לדעת מתי לפנות לעזרה רפואית.

מה גורם לבליעה של שן?

ניתן לבלוע שן מסיבות שונות. במקרים מסוימים, שן עלולה להיבלע בזמן אכילה או שתייה. זה יכול לקרות גם אם שן נפלטה בטעות במהלך אירוע ספורט או פעילות גופנית אחרת.

מהם התסמינים של בליעת שן?

התסמין השכיח ביותר של בליעת שן הוא תחושת אי נוחות בגרון או בחזה. תסמינים אחרים עשויים לכלול בחילות, הקאות או כאבי בטן. אם השן נבלעת עם מזון, זה עלול לגרום לחנק או קושי בבליעה.

מתי לפנות לעזרה רפואית

אם אתה או אדם אהוב בלעת שן, חשוב לפנות מיד לעזרה רפואית. זה נכון במיוחד אם השן מלווה בכל אחד מהתסמינים שהוזכרו לעיל. רופא יכול לקבוע אם השן עברה דרך מערכת העיכול או שצריך להסיר אותה.

מהן אפשרויות הטיפול?

אם השן עברה דרך מערכת העיכול, אין צורך בטיפול. עם זאת, אם השן עדיין במערכת העיכול, הרופא עשוי להמליץ על אחד מהטיפולים הבאים:

  • אנדוסקופיה: הליך זה משתמש בצינור דק וגמיש עם מצלמה כדי לאתר את השן ולהסיר אותה.
  • ניתוח: במקרים מסוימים, ייתכן שיהיה צורך בניתוח להסרת השן.
  • טיפול תרופתי: הרופא עשוי לרשום תרופות שיסייעו לשן לעבור דרך מערכת העיכול.

מניעת שיניים נבלעות

הדרך הטובה ביותר למנוע שיניים נבלעות היא להיות מודעים לסביבתך. אם אתה או אדם אהוב עוסקים בספורט או עוסקים בפעילויות גופניות אחרות, חשוב ללבוש מגן פה כדי להגן על השיניים. חשוב גם להיות מודעים בעת אכילה או שתייה, מכיוון שהדבר יכול לסייע במניעת בליעת שן.

דעה אישית

בליעת שן בטעות יכולה להיות חוויה מפחידה, אבל חשוב לדעת מה לעשות אם זה קורה. ברוב המקרים, השן תעבור דרך מערכת העיכול ללא בעיות. עם זאת, חשוב לפנות לעזרה רפואית אם השן מלווה בתסמינים כלשהם או אם היא לא עוברת דרך מערכת העיכול בעצמה. ידיעת הצעדים שיש לנקוט ומתי לפנות לעזרה רפואית יכולה לעזור להבטיח שהשן תוסר בבטחה וללא כל סיבוכים. כדי ללמוד עוד על מה לעשות כשאתה בולע שן, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן