דף הבית » אנציקלופדיה » מה ההבדל בין קתולים לפרוטסטנטים?

מה ההבדל בין קתולים לפרוטסטנטים?

2023-07-04 05:40:00+02:00

מבוא

הכנסייה הקתולית והכנסייה הפרוטסטנטית הן שתיים מהעדות הנוצריות הגדולות בעולם. לשניהם היסטוריה ארוכה ומורכבת, וההבדלים ביניהם היו מקור למתח ולוויכוחים במשך מאות שנים. במאמר זה נחקור את ההבדלים בין קתולים לפרוטסטנטים, כולל אמונותיהם, שיטותיהם וההיסטוריה שלהם.

אמונות

לכנסייה הקתולית ולכנסייה הפרוטסטנטית יש אמונות שונות לגבי טבעו של אלוהים, סמכותו של התנ"ך ותפקידה של הכנסייה. הקתולים מאמינים בשילוש, האמונה שאלוהים הוא שלושה אנשים באחד: האב, הבן ורוח הקודש. הם גם מאמינים בסמכותו של האפיפיור, מנהיג הכנסייה הקתולית, ובתורת הכנסייה. פרוטסטנטים, לעומת זאת, מאמינים בסמכותו של התנ"ך כמקור האמת האולטימטיבי. הם דוחים את סמכותו של האפיפיור ואת תורתו של הכנסייה.

תרגול

גם לכנסייה הקתולית ולכנסייה הפרוטסטנטית יש שיטות שונות. הקתולים מקיימים שבעה סקרמנטים, כולל טבילה, אישוש וסעודת הקודש. הם גם מקיימים את לוח השנה הליטורגי, הכולל ימים קדושים מיוחדים ומועדים. פרוטסטנטים, לעומת זאת, אינם מקיימים את הסקרמנטים או את לוח השנה הליטורגי. במקום זאת, הם מתמקדים בהטפה ובהוראה מהתנ"ך.

הִיסטוֹרִיָה

לכנסייה הקתולית ולכנסייה הפרוטסטנטית היסטוריה ארוכה ומורכבת. הכנסייה הקתולית נוסדה במאה הראשונה לספירה והיא העדה הנוצרית העתיקה ביותר. הכנסייה הפרוטסטנטית נוסדה במאה ה-16 כתוצאה מהרפורמציה הפרוטסטנטית. הרפורמציה הייתה תנועה שביקשה לעשות רפורמה בכנסייה הקתולית ולאתגר את סמכותה.

סיכום

הכנסייה הקתולית והכנסייה הפרוטסטנטית הן שתיים מהעדות הנוצריות הגדולות בעולם. יש להם אמונות, פרקטיקות והיסטוריות שונות, וההבדלים ביניהם היו מקור למתח ולוויכוח במשך מאות שנים. למרות ההבדלים ביניהן, שתי העדות חולקות אמונה משותפת בתורתו של ישוע המשיח ובחשיבות של חיי אמונה. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן