דף הבית » אנציקלופדיה » מה ההבדל בין מנטה לנענע?

מה ההבדל בין מנטה לנענע?

2023-07-10 04:58:00+02:00

מה זה מנטה?

מנטה היא הכלאה של מנטה ונענע והיא עשב פופולרי בשימוש בבישול, אפייה ורפואה. יש לו ניחוח וטעם מנטה חזקים, והוא משמש לעתים קרובות לטעם ממתקים, מסטיק, משחת שיניים ומוצרים אחרים. העלים של צמח המנטה ירוקים כהים ובעלי קצה משונן. הצמח גדל לגובה של כשני מטרים ויש לו פרחים סגולים.

מה זה מנטה?

מנטה היא סוג של מנטה שמקורה באירופה ובאסיה ומשמשת גם בבישול, אפייה ורפואה. יש לו טעם עדין יותר מנטה והוא משמש לעתים קרובות לטעם ממתקים, מסטיק, משחת שיניים ומוצרים אחרים. העלים של צמח הנענע הם ירוקים בהירים ובעלי קצה חלק. הצמח גדל לגובה של כמטר אחד ויש לו פרחים ורודים.

הבדלים בין מנטה לנענע

טעם

ההבדל הברור ביותר בין מנטה לנענע הוא הטעם. לנענע יש טעם חזק ומנטתי בעוד לנענע יש טעם עדין יותר.

מראה חיצוני

גם המראה של הצמחים שונה. לנענע יש עלים ירוקים כהים עם קצה משונן ואילו לנענע יש עלים ירוקים בהירים עם קצה חלק.

גוֹבַה

גם גובה הצמחים שונה. הנענע גדלה לגובה של כשני מטרים ואילו הנענע גדלה לגובה של כמטר אחד.

פרחים

גם הפרחים של הצמחים שונים. לנענע יש פרחים סגולים ואילו לנענע יש פרחים ורודים.

שימושים של מנטה ונענע

גם מנטה וגם מנטה משמשים בבישול, אפייה ורפואה. שניהם משמשים לטעם ממתקים, מסטיק, משחת שיניים ומוצרים אחרים. מנטה משמשת גם להכנת תה והיא משמשת לעתים קרובות בארומתרפיה. מנטה משמשת גם להכנת תה ומשמשת לעתים קרובות לטעם משקאות אלכוהוליים.

סיכום

מנטה ונענע הם שניהם עשבי תיבול פופולריים המשמשים לבישול, אפייה ומרפא. ההבדל העיקרי בין השניים הוא הטעם, כאשר לנענע יש טעם חזק ומנטתי ולמנטה יש טעם עדין יותר. הצמחים שונים גם במראה, בגובה ובפרחים. גם מנטה וגם מנטה משמשים לטעם ממתקים, מסטיק, משחת שיניים ומוצרים אחרים ומשמשים גם להכנת תה. כדי ללמוד עוד על ההבדלים בין מנטה לנענע, בדוק את הסרטון הזה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן