דף הבית » אנציקלופדיה » מה ההבדל בין יער לג'ונגל?

מה ההבדל בין יער לג'ונגל?

2023-07-03 01:04:00+02:00

מה זה יער?

יער הוא שטח גדול של אדמה מכוסה בעצים וצמחייה עצית אחרת. יערות נמצאים באקלים רבים ושונים, מיערות גשם טרופיים ועד יערות בוריאליים בצפון הרחוק. יערות הם ביתם של מגוון רחב של צמחים ובעלי חיים, והם מספקים שירותים אקולוגיים חשובים רבים, כגון ניקוי האוויר, מתן בית גידול לחיות בר ואגירת פחמן.

אקלים של יער

ניתן למצוא יערות באקלים רבים ושונים, מיערות גשם טרופיים דרך יערות נשירים מתונים ועד יערות בוריאליים בצפון הרחוק. האקלים של היער נקבע על פי קו הרוחב, הגובה והקרבה שלו למקווי מים.

צמחיה של יער

הצמחייה של יער נקבעת על פי האקלים שלו. ביער נשירים ממוזג, למשל, העצים השולטים הם נשירים, כלומר הם מאבדים את העלים שלהם בסתיו. עצים אחרים ביער עשויים להיות ירוקי עד, כלומר הם שומרים על העלים שלהם כל השנה. הקרקעית של יער מורכבת מעצים קטנים יותר, שיחים וצמחים אחרים.

חיות של יער

יערות הם ביתם של מגוון רחב של בעלי חיים, מיונקים גדולים כמו דובים וזאבים וכלה ביונקים קטנים כמו סנאים ושבבונים. ציפורים, זוחלים, דו-חיים וחרקים נמצאים גם ביערות.

מה זה ג'ונגל?

ג'ונגל הוא סוג של יער המצוי באקלים טרופי. הג'ונגלים מאופיינים בצמחייה צפופה וברמות גבוהות של מגוון ביולוגי. בג'ונגלים מתגוררים מגוון רחב של צמחים ובעלי חיים, והם מספקים שירותים אקולוגיים חשובים רבים, כגון ניקוי האוויר, מתן בית גידול לחיות בר ואגירת פחמן.

אקלים של ג'ונגל

הג'ונגלים נמצאים באקלים טרופי, המתאפיינים בטמפרטורות חמות וברמות גבוהות של גשם. ג'ונגלים נמצאים בדרך כלל ליד קו המשווה, שם האקלים חם ולח כל השנה.

צמחייה של ג'ונגל

הצמחייה של ג'ונגל מאופיינת בצמיחתו הצפופה וברמות גבוהות של מגוון ביולוגי. עצים בג'ונגל יכולים להגיע לגבהים של עד 150 רגל, והקרקעית מורכבת מעצים קטנים יותר, שיחים וצמחים אחרים.

חיות של ג'ונגל

בג'ונגלים חיים מגוון רחב של בעלי חיים, מיונקים גדולים כמו יגוארים ופילים ועד ליונקים קטנים כמו קופים ועצלנים. ציפורים, זוחלים, דו-חיים וחרקים נמצאים גם בג'ונגלים.

הבדלים בין יער לג'ונגל

ההבדל העיקרי בין יער לג'ונגל הוא האקלים שלהם. ניתן למצוא יערות באקלים רבים ושונים, מיערות גשם טרופיים ועד יערות בוריאליים בצפון הרחוק. ג'ונגלים, לעומת זאת, נמצאים רק באקלים טרופי. גם הצמחייה של יער וג'ונגל שונה. יערות מתאפיינים בעצים הגבוהים ובתשתית המגוונת שלהם, בעוד שהג'ונגלים מתאפיינים בצמחייה צפופה וברמות גבוהות של מגוון ביולוגי. לבסוף, החיות המאכלסות יער וג'ונגל שונים. יערות הם ביתם של מגוון רחב של בעלי חיים, מיונקים גדולים כמו דובים וזאבים וכלה ביונקים קטנים כמו סנאים ושבבונים. בג'ונגלים, לעומת זאת, מתגוררים מגוון רחב של בעלי חיים, מיונקים גדולים כמו יגוארים ופילים ועד ליונקים קטנים כמו קופים ועצלנים.

סיכום

לסיכום, יערות וג'ונגלים הם שני סוגי יערות, אך יש ביניהם הבדלים רבים. ניתן למצוא יערות באקלים רבים ושונים, בעוד שג'ונגלים נמצאים רק באקלים טרופי. גם הצמחייה של יער וג'ונגל שונה, וגם החיות המאכלסות אותם שונות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן