דף הבית » הכי פופולרי » מדוע סיר צריך ניקוז?

מדוע סיר צריך ניקוז?

מדוע סיר צריך ניקוז?

מהו ניקוז ולמה הוא חשוב?

ניקוז הוא תהליך המאפשר למים לברוח מהסיר. זה חשוב לעציצים מכיוון שהוא מונע מהאדמה להפוך רטובה מדי וספוג מים. אם האדמה רטובה מדי, השורשים עלולים להירקב, מה שמוביל למוות הצמח. ניקוז נכון מסייע גם במניעת מחלות ומזיקים וכן במתן חמצן לשורשים.

סוגי סירים וניקוז

סוג העציץ שתבחר עבור הצמח שלך ישפיע על צרכי הניקוז שלו. עציצי חרס הם נקבוביים ומאפשרים למים להתאדות במהירות, בעוד שעציצי פלסטיק אינם נקבוביים ויכולים לגרום למים להילכד באדמה. האפשרות הטובה ביותר היא להשתמש בעציץ עם חורי ניקוז, המאפשר למים לברוח ומונע מהאדמה להסתבך במים.

איך להשקות עציץ

כאשר משקים עציץ, חשוב להשקות אותו היטב אך לא להשקותו יתר על המידה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להשקות עד שהאדמה לחה, אך לא רטובה. הניחו למים להתנקז מהסיר, ולאחר מכן זרקו את כל עודפי המים שנשארו בצלוחית. זה יעזור למנוע מהאדמה להיות ספוג מים.

טיפים לניקוז נכון

 • השתמש בסיר עם חורי ניקוז

  שימוש בעציץ עם חורי ניקוז הוא הדרך הטובה ביותר להבטיח שלצמח שלך יש ניקוז נאות. ודא שהחורים גדולים מספיק כדי לאפשר למים לברוח, אך לא כל כך גדולים עד שגם אדמה תוכל לברוח.

 • הוסף שכבת חצץ

  הוספת שכבת חצץ או אבנים לתחתית הסיר יכולה לעזור להגביר את הניקוז. זה יספק מקום לאיסוף עודפי מים ויעזור למנוע מהאדמה להסתבך במים.

 • בחר את האדמה הנכונה

  שימוש בסוג האדמה הנכון חיוני לניקוז תקין. בחר אדמה קלה ומנקזת היטב, כגון תערובת עציצים או תערובת ללא אדמה. הימנע משימוש באדמה מהגינה שלך, מכיוון שהיא עלולה להיות כבדה מדי ולא מספקת ניקוז הולם.

 • עקוב אחר לחות הקרקע

  מעקב אחר לחות הקרקע חשוב כדי להבטיח שהצמח שלך מקבל את הכמות הנכונה של מים. השתמש באצבע שלך או במד לחות כדי לבדוק את לחות האדמה ולהתאים את לוח הזמנים שלך להשקיה בהתאם.

מתן ניקוז נאות לעציצים שלך חיוני לבריאותם ולצמיחה שלהם. על ידי ביצוע העצות האלה, אתה יכול להבטיח שהצמחים שלך מקבלים את הכמות הנכונה של מים וניקוז שהם צריכים. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן