דף הבית » לא ידעתי » מדוע יש צורך להדליק מנורות בבלג בעומר?

מדוע יש צורך להדליק מנורות בבלג בעומר?

מדוע יש צורך להדליק מנורות בבלג בעומר?

מה זה בלג בעומר?

בלג בעומר הוא חג יהודי הנחגג ביום ה-33 לתקופת העומר, שהוא התקופה בת 49 הימים בין חגי הפסח לשבועות. החג ידוע גם בשם ל"ג בעומר, שתרגום מילולי הוא "33 בעומר". זהו יום משמח המציין את סיומה של תקופת אבל למחצה שמתחילה ביום השני של פסח.

מדוע יש צורך להדליק מנורות בבלג בעומר?

הדלקת מנורות היא מנהג מסורתי בבלג בעומר. מקורו של מנהג זה הוא במאה ה-16 בעיר צפת, שהייתה אז מרכז של מיסטיקה יהודית. מנהג הדלקת המנורות החל על פי החשד על ידי הרב יצחק לוריא, רב מקובל מפורסם שחי בצפת באותה תקופה.

סמליות של המנורות

מאמינים שהדלקת המנורות מסמלת את האור הרוחני של התורה, שהוא היסוד של החיים היהודיים. מאמינים גם שהמנורות מייצגות את נשמותיהם של אלה שהלכו לעולמם, ושאור המנורות הוא דרך לכבד אותם.

יתרונות מעשיים של תאורה מנורות

בנוסף למשמעות הסמלית, יש גם יתרונות פרקטיים להדלקת מנורות בבלג בעומר. מאמינים שהדלקת מנורות מביאה מזל ושגשוג למי שמדליק אותן. בנוסף, מאמינים שאור המנורות יכול להרחיק רוחות רעות ולהגן על המדליקים אותן.

כיצד להדליק את המנורות

על מנת להדליק את המנורות יש להשתמש במנורות שמן או בנרות. נהוג להדליק את המנורות בלילה ולשמור עליהן עד הבוקר. כמו כן נוהגים לברך ברכה מיוחדת בהדלקת המנורות.

סיכום

בלג בעומר הוא יום משמח המציין את סיומה של תקופת אבל למחצה. הדלקת מנורות היא מנהג מסורתי ביום זה, ומאמינים שהיא מסמלת את האור הרוחני של התורה, מביאה מזל טוב ושגשוג ומרחיקה רוחות רעות. הדלקת מנורות היא דרך משמעותית לכבד את נפשם של הנפטרים ולחגוג את שמחת החג.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן