דף הבית » מה ההבדל » מדוע יש להזריק אוביטרל 3 פעמים לצורך הזרעה?

מדוע יש להזריק אוביטרל 3 פעמים לצורך הזרעה?

מדוע יש להזריק אוביטרל 3 פעמים לצורך הזרעה?

מהי הזרעה?

הזרעה היא תהליך הכולל הזרקת זרע למערכת הרבייה הנשית. תהליך זה משמש לסיוע לזוגות הנאבקים בבעיות פוריות או שאינם מסוגלים להרות באופן טבעי. בדרך כלל אוספים את הזרע מבן הזוג הזכר ואז מוזרקים לרחם או לצוואר הרחם של בן הזוג.

מה זה אוביטרל?

אוביטרל היא תרופת פוריות המשמשת בדרך כלל להזרעה. זוהי צורה של גונדוטרופין כוריוני אנושי (hCG) המוזרק לרחם או צוואר הרחם של בת הזוג. תרופה זו מסייעת לעורר את השחלות ולהגדיל את סיכויי ההתעברות.

מדוע יש להזריק אוביטרל 3 פעמים?

אוביטרל מוזרק בדרך כלל שלוש פעמים במהלך תהליך ההזרעה. הסיבה לכך היא שהתרופה צריכה להינתן במינונים מרובים כדי להבטיח גירוי הולם של השחלות. המנה הראשונה ניתנת בתחילת תהליך ההזרעה, ואילו המנה השנייה והשלישית ניתנות במרווחים של יומיים עד שלושה.

מגדיל את סיכויי ההתעברות

הזרקת אוביטרל שלוש פעמים מעלה את הסיכויים להתעברות. הסיבה לכך היא שהתרופה עוזרת לעורר את השחלות ולהגדיל את מספר הביציות המשתחררות. זה מגדיל את הסיכויים להפריה ולהשתלה מוצלחת.

מפחית את הסיכון לתסמונת גירוי יתר שחלתי (OHSS)

הזרקת אוביטרל שלוש פעמים גם מפחיתה את הסיכון לתסמונת גירוי יתר שחלתי (OHSS). זהו מצב בו השחלות הופכות לגירוי יתר ומייצרות יותר מדי ביציות. OHSS יכול לגרום לכאבי בטן, בחילות והקאות. על ידי הזרקת התרופה במינונים מרובים, הסיכון ל-OHSS מופחת.

הזרעה היא תהליך הכולל הזרקת זרע למערכת הרבייה הנשית. אוביטרל היא תרופת פוריות המשמשת בדרך כלל להליך זה. הוא מוזרק בדרך כלל שלוש פעמים במהלך תהליך ההזרעה כדי להגביר את סיכויי ההתעברות ולהפחית את הסיכון לתסמונת גירוי יתר שחלתי (OHSS).

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן