דף הבית » הכי פופולרי » מדוע אתה צריך בדיקת תפקוד כליות לבדיקת CT?

מדוע אתה צריך בדיקת תפקוד כליות לבדיקת CT?

מדוע אתה צריך בדיקת תפקוד כליות לבדיקת CT?

מהי סריקת CT?

סריקת CT (טומוגרפיה ממוחשבת) היא סוג של בדיקת הדמיה המשתמשת בקרני רנטגן כדי ליצור תמונות מפורטות של פנים הגוף. הוא משמש לאבחון מגוון מצבים רפואיים, כגון גידולים, זיהומים וקרישי דם.

מדוע אתה צריך בדיקת תפקוד כליות לפני בדיקת CT?

סריקות CT משתמשות בצבע ניגוד כדי ליצור תמונה ברורה יותר. צבע הניגוד מכיל יוד, המסונן מהגוף על ידי הכליות. אם הכליות אינן מתפקדות כראוי, צבע הניגוד עלול להצטבר בגוף ולגרום לתופעות לוואי חמורות. כדי לוודא שהכליות פועלות כראוי, מבוצעת בדיקת תפקודי כליות לפני בדיקת CT. בדיקה זו מודדת את רמת הקריאטינין, תוצר פסולת, בדם. אם רמת הקריאטינין גבוהה מדי, הדבר עשוי להעיד על כך שהכליות אינן פועלות כראוי ואין לבצע את בדיקת ה-CT.

מה כרוך בבדיקת תפקודי כליות?

בדיקת תפקודי כליות כוללת בדרך כלל בדיקת דם ובדיקת שתן. בדיקת הדם מודדת את רמת הקריאטינין בדם, בעוד שבדיקת השתן מודדת את כמות הקריאטינין בשתן.

בדיקת דם

בדיקת הדם מתבצעת בדרך כלל במשרד רופא או במעבדה. דגימת דם קטנה נלקחת מוריד בזרוע ונשלחת למעבדה לניתוח. תוצאות הבדיקה זמינות בדרך כלל תוך מספר ימים.

בדיקת שתן

בדיקת השתן מתבצעת לרוב בבית. דגימת שתן נאספת במיכל סטרילי ונשלחת למעבדה לניתוח. תוצאות הבדיקה זמינות בדרך כלל תוך מספר ימים.

מהם הסיכונים בבדיקת תפקודי כליות?

הסיכונים בבדיקת תפקודי כליות הם בדרך כלל נמוכים מאוד. הסיכון השכיח ביותר הוא אי נוחות או חבורות במקום הוצאת הדם.

סיכום

בדיקת תפקודי כליות היא חלק חשוב בהכנה לבדיקת CT. זה עוזר להבטיח שצבע הניגוד המשמש בסריקת ה-CT לא יגרום לתגובות שליליות כלשהן. למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן