דף הבית » בחירות הגולשים » מדוע אדם שהושתל איבר צריך לקבל תרופות כל חייו?

מדוע אדם שהושתל איבר צריך לקבל תרופות כל חייו?

מדוע אדם שהושתל איבר צריך לקבל תרופות כל חייו?

מהי השתלת איברים?

השתלת איברים היא הליך רפואי שבו מוציאים איבר בריא מאדם אחד ומושתלים באדם אחר שהאיבר שלו כבר לא מתפקד כראוי. הליך זה משמש לטיפול במגוון מצבים, כולל אי ספיקת כליות, אי ספיקת לב ואי ספיקת כבד.

מדוע יש צורך בטיפול תרופתי לאחר השתלת איברים?

כאשר אדם מקבל השתלת איברים, הגוף שלו יזהה את האיבר החדש כזר. לאחר מכן, הגוף ינסה לדחות את האיבר, דבר שעלול להיות מסוכן ואף מסכן חיים. כדי למנוע זאת, על המטופל ליטול תרופות מדכאות חיסון למשך שארית חייו. תרופות אלו מדכאות את מערכת החיסון של הגוף, מה שמונע ממנו לתקוף את האיבר המושתל.

סוגי תרופות בשימוש לאחר השתלת איברים

סוגי התרופות שנקבעו לאחר השתלת איברים משתנים בהתאם לסוג האיבר המושתל ולצרכים האישיים של המטופל. באופן כללי, התרופות בהן נעשה שימוש כוללות:

תרופות מדכאות חיסוניות

תרופות מדכאות חיסוניות הן התרופות הנפוצות ביותר לאחר השתלת איברים. תרופות אלו מדכאות את מערכת החיסון של הגוף ומונעות ממנה לתקוף את האיבר המושתל.

אַנְטִיבִּיוֹטִיקָה

אנטיביוטיקה ניתנת למניעה וטיפול בזיהומים. תרופות אלו חשובות במיוחד לחולי השתלת איברים, שכן מערכת החיסון המוחלשת שלהם הופכת אותם לרגישים יותר לזיהומים.

תרופות נגד דחייה

תרופות נגד דחייה משמשות כדי למנוע מהגוף לדחות את האיבר המושתל. תרופות אלו נלקחות בדרך כלל בשילוב עם תרופות מדכאות חיסוניות.

תרופות נגד כאבים

ניתן לרשום תרופות נגד כאב כדי לסייע בניהול הכאב הקשור לניתוח ההשתלה ולתקופת ההחלמה.

טבלה: סוגי תרופות בשימוש לאחר השתלת איברים

סוג תרופה מַטָרָה
תרופות מדכאות חיסוניות לדכא את המערכת החיסונית של הגוף ולמנוע ממנה לתקוף את האיבר המושתל.
אַנְטִיבִּיוֹטִיקָה מניעה וטיפול בזיהומים.
תרופות נגד דחייה למנוע מהגוף לדחות את האיבר המושתל.
תרופות נגד כאבים נהל את הכאב הקשור בניתוח ההשתלה ובתקופת ההחלמה.

השתלת איברים היא הליך רפואי מציל חיים, אך הוא מחייב את המטופל ליטול תרופות למשך שארית חייו. תרופות אלו נחוצות כדי למנוע מהגוף לדחות את האיבר המושתל ולמנוע ולטפל בזיהומים. חשוב לחולי השתלת איברים לקחת את התרופות שלהם כפי שנקבעו על מנת להישאר בריאים ולמנוע סיבוכים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן