דף הבית » לא ידעתי » למה צריך 2 חיסונים לקורונה? | חיסון ומניעה

למה צריך 2 חיסונים לקורונה? | חיסון ומניעה

למה צריך 2 חיסונים לקורונה? | חיסון ומניעה

מהו החיסון?

החיסון נגד COVID-19 הוא פריצת דרך רפואית שפותחה כדי להגן על אנשים מפני נגיף הקורונה החדש. הוא מורכב מגרסה מוחלשת של הנגיף, המוזרק לגוף וממריץ את מערכת החיסון ליצור נוגדנים ספציפיים לנגיף.

למה אתה צריך שני חיסונים?

החיסון מיועד למתן בשתי מנות, כאשר המנה השנייה ניתנת לפחות 21 יום לאחר הראשונה. משטר שתי מנות זה הכרחי כדי שהחיסון יהיה יעיל. המנה הראשונה של החיסון עוזרת לגוף לזהות את הנגיף ולבנות תגובה חיסונית, בעוד המנה השנייה עוזרת לחזק את התגובה ולהבטיח שהגוף מוגן באופן מלא.

כיצד פועל החיסון?

החיסון פועל על ידי החדרת גרסה מוחלשת של הנגיף לגוף. זה מעורר תגובה חיסונית, המייצרת נוגדנים ספציפיים לנגיף. נוגדנים אלו מסייעים לגוף לזהות ולהדוף את הנגיף אם ייתקלו בו בעתיד.

מהם היתרונות של חיסון?

חיסון הוא הדרך הטובה ביותר להגן על עצמך ועל יקיריכם מפני הנגיף. חיסון עוזר להפחית את הסיכון לזיהום, כמו גם את חומרת התסמינים אם אתה נדבק. זה גם עוזר להפחית את התפשטות הנגיף על ידי הפחתת מספר האנשים שנדבקו, ולכן, מספר האנשים שיכולים להעביר את הנגיף לאחרים.

מהי חסינות עדר?

חסינות עדר היא מושג המתייחס להגנה על אוכלוסייה כאשר חלק גדול מהפרטים חסינים בפני מחלה מסוימת. כאשר מספיק אנשים מחוסנים, התפשטות הנגיף מואטת והסיכון להידבקות פוחת. זו הסיבה שחשוב שכמה שיותר אנשים יתחסנו.

האם יש תופעות לוואי?

החיסון הוא בדרך כלל בטוח ונסבל היטב. רוב האנשים חווים תופעות לוואי קלות כמו כאב ונפיחות במקום ההזרקה, כמו גם עייפות וכאבי ראש. תופעות הלוואי הללו הן בדרך כלל קלות ואינן נמשכות זמן רב.

מה אם כבר היה לי COVID-19?

אם כבר חלית ב-COVID-19, עדיין מומלץ להתחסן. הסיבה לכך היא שהנגיף יכול לעבור מוטציה ולהיות ארס יותר, לכן חשוב לוודא שאתה מוגן מפני כל וריאנט חדש של הנגיף.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן