דף הבית » הכי נצפים » למה צריך הורה בשביל דרכון?

למה צריך הורה בשביל דרכון?

למה צריך הורה בשביל דרכון?

מהו טופס הסכמת הורים?

טופס הסכמת הורים הוא מסמך שנדרש כאשר קטין (מתחת לגיל 18) מבקש דרכון. טופס זה משמש להוכחה שלקטין יש הסכמה של הורה או אפוטרופוס חוקי לקבלת דרכון. על הטופס להיות חתום הן על ידי הקטין והן על ידי ההורה או האפוטרופוס בנוכחות סוכן דרכונים.

למה צריך הורה בשביל דרכון?

הסיבה שבגללה הורה או אפוטרופוס נדרש לקטין לקבל דרכון היא להבטיח שהקטין לא יוצא מהארץ בניגוד לרצונם. זה גם להבטיח שהקטין לא ישמש כמשכון בסכסוך משמורת. כמו כן, ההורה או האפוטרופוס אחראי על שמירת דרכונו של הקטין בצורה בטוחה ומאובטחת.

מה לעשות אם אין לך הורה נוכח?

אם אתה קטין ואין לך הורה או אפוטרופוס נוכח בעת הגשת בקשה לדרכון, תצטרך להצטייד בטופס הסכמה נוטריוני של הורים. על טופס זה להיות חתום הן על ידי הקטין והן על ידי ההורה או האפוטרופוס בנוכחות נוטריון. לאחר מכן, הנוטריון יאשר את הטופס וניתן להשתמש בו במקום נוכחות ההורה או האפוטרופוס.

מה אם אין לך הורה או אפוטרופוס?

אם אתה קטין ואין לך הורה או אפוטרופוס, ייתכן שעדיין תוכל להשיג דרכון. תצטרך לספק הוכחה לזהותך והוכחה לקשר שלך לאדם שנותן את הסכמתך לקבלת דרכון. ניתן לעשות זאת על ידי מתן תעודת לידה, מסמכי אימוץ או מסמכים משפטיים אחרים.

מה לעשות אם יש לך הורה או אפוטרופוס שלא יכול להיות נוכח?

אם יש לך הורה או אפוטרופוס שאינו יכול להיות נוכח בעת הגשת בקשה לדרכון, תצטרך להצטייד בטופס הסכמה נוטריוני של הורים. על טופס זה להיות חתום הן על ידי הקטין והן על ידי ההורה או האפוטרופוס בנוכחות נוטריון. לאחר מכן, הנוטריון יאשר את הטופס וניתן להשתמש בו במקום נוכחות ההורה או האפוטרופוס.

קבלת דרכון יכולה להיות תהליך מסובך, במיוחד עבור קטינים. חשוב להבין מדוע נדרש הורה או אפוטרופוס ומה לעשות אם אין לך מתנה אחת. הכרת הדרישות ובעל המסמכים הדרושים יסייעו להבטיח שהתהליך יעבור בצורה חלקה ככל האפשר.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן