דף הבית » בחירות הגולשים » למה צריך ביטוח משכנתא בנוסף?

למה צריך ביטוח משכנתא בנוסף?

למה צריך ביטוח משכנתא בנוסף?

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא סוג של פוליסת ביטוח המסייעת להגן על המלווים במקרה של אי פירעון של לווה בהלוואה. פוליסת הביטוח משלמת למלווה סכום כסף מסוים לכיסוי אובדן ההלוואה. ביטוח משכנתא נדרש בדרך כלל עבור לווים אשר משלמים מקדמה של פחות מ-20% ממחיר הרכישה של הבית.

למה צריך ביטוח משכנתא בנוסף?

ביטוח משכנתא הוא חלק חשוב בקבלת הלוואה, אבל זה לא סוג הביטוח היחידי שאתה צריך. אמנם ביטוח משכנתא יכול לסייע בהגנה על המלווה במקרה של ברירת מחדל, אך הוא אינו מספק כל הגנה ללווה. ישנם סוגי ביטוח נוספים שכדאי לקחת בחשבון בנוסף לביטוח המשכנתא.

ביטוח בעל דירה

ביטוח דירה הוא סוג של פוליסת ביטוח המסייעת להגן על בעל הדירה מפני אובדן עקב שריפה, גניבה ואסונות אחרים. זה יכול גם לספק כיסוי אחריות במקרה שמישהו נפגע בנכס. ביטוח דירה נדרש בדרך כלל על ידי המלווים בעת קבלת הלוואת משכנתא.

ביטוח חיים

ביטוח חיים הוא סוג של פוליסת ביטוח המחלקת גמלת מוות למוטבים בפוליסה במקרה של פטירת המבוטח. זה יכול לעזור לספק ביטחון כלכלי למשפחתך במקרה של מותך. ביטוח חיים יכול לשמש גם כדי לשלם את כל חוב המשכנתא הנותר במקרה של מוות.

כמה עולה ביטוח משכנתא?

עלות ביטוח המשכנתא משתנה בהתאם לסוג ההלוואה ולמלווה. ככלל, עלות ביטוח המשכנתא היא אחוז מסכום ההלוואה. האחוז המדויק יכול להשתנות, אך הוא בדרך כלל בין 0.5% ל-1% מסכום ההלוואה.

סיכום

ביטוח משכנתא הוא חלק חשוב בקבלת הלוואה, אבל זה לא סוג הביטוח היחידי שאתה צריך. כדאי לשקול בנוסף לביטוח המשכנתא גם ביטוח דירה וביטוח חיים. עלות ביטוח המשכנתא משתנה בהתאם לסוג ההלוואה והמלווה, אך היא בדרך כלל בין 0.5% ל-1% מסכום ההלוואה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן