דף הבית » המלצות הצוות » למה צריך בדיקת דם בתחילת ההריון?

למה צריך בדיקת דם בתחילת ההריון?

למה צריך בדיקת דם בתחילת ההריון?

מהי בדיקת דם?

בדיקת דם היא ניתוח מעבדה של דגימת הדם שלך. הוא משמש למדידת רמות של חומרים מסוימים בגופך ולזיהוי כל חריגות. במהלך ההריון, בדיקת דם היא חלק חשוב בתהליך הטיפול הטרום לידתי.

למה צריך בדיקת דם בתחילת ההריון?

בדיקת דם בתחילת ההריון יכולה לעזור לרופא שלך לקבוע אם אתה בסיכון לבעיות בריאותיות כלשהן. זה גם יכול לעזור להם לזהות בעיות גנטיות פוטנציאליות עם התינוק שלך. להלן כמה מהדברים שבדיקת דם יכולה לבדוק:

סוג דם

הרופא שלך ישתמש בבדיקת דם כדי לקבוע את סוג הדם שלך. זה חשוב מכיוון שאם סוג הדם שלך אינו תואם לזה של תינוקך, ייתכן שתצטרך לקבל סוג טיפול מיוחד כדי למנוע סיבוכים אפשריים.

גורם Rh

גורם Rh הוא חלבון שנמצא בתאי הדם האדומים שלך. אם אתה שלילי Rh, הרופא שלך עשוי להמליץ לך לקבל זריקה מיוחדת כדי למנוע בעיות אפשריות.

מחלות מדבקות

בדיקת דם יכולה לעזור לרופא שלך לקבוע אם יש לך מחלות זיהומיות כלשהן, כגון HIV, עגבת או הפטיטיס. זה חשוב מכיוון שמחלות אלו יכולות לעבור מאם לתינוק במהלך ההריון.

הפרעה גנטית

בדיקת דם יכולה לעזור לרופא שלך לזהות הפרעות גנטיות פוטנציאליות שעשויות להיות בתינוקך. זה חשוב כי זה יכול לעזור להם לקבוע אם התינוק שלך יזדקק לטיפול או טיפול מיוחד.

בדיקת דם בתחילת ההריון היא חלק חשוב בתהליך הטיפול הטרום לידתי. זה יכול לעזור לרופא שלך לזהות בעיות בריאותיות אפשריות ולקבוע אם אתה והתינוק שלך נמצאים בסיכון להפרעות גנטיות כלשהן. על ידי בדיקת דם, אתה יכול לעזור להבטיח שאתה והתינוק שלך נשארים בריאים לאורך כל ההיריון.

משאבים נוספים:

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן