דף הבית » מה ההבדל » למה צריך אולטרסאונד בטן?

למה צריך אולטרסאונד בטן?

למה צריך אולטרסאונד בטן?

מהו אולטרסאונד בטן?

אולטרסאונד בטן הוא בדיקת הדמיה רפואית המשמשת לבדיקת איברים ומבנים בתוך הבטן. זהו הליך לא פולשני המשתמש בגלי קול בתדר גבוה כדי ליצור תמונות של החלק הפנימי של הבטן. אולטרסאונד בטן יכול לסייע באבחון או ניטור של מגוון מצבים, כולל כאבי בטן, אבני מרה, אבנים בכליות ומפרצת אבי העורקים בבטן. זה יכול גם לעזור לאבחן ולנטר מחלות כבד, דלקת לבלב וסוגים מסוימים של סרטן.

למה צריך אולטרסאונד בטן?

הרופא שלך עשוי להמליץ על אולטרסאונד בטן אם יש לך תסמינים כגון כאבי בטן, בחילות, הקאות או שינויים בהרגלי היציאות שלך. אולטרסאונד בטן יכול לעזור לרופא שלך לאבחן את הגורם לתסמינים שלך ולקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר. אולטרסאונד בטן יכול לשמש גם כדי לעקוב אחר ההתקדמות של מצבים מסוימים, כגון סרטן, או לבדוק סיבוכים של טיפולים מסוימים, כגון כימותרפיה.

למה לצפות במהלך אולטרסאונד בטן

אולטרסאונד בטן מבוצע בדרך כלל בבית חולים או במרפאת חוץ. תתבקש לשכב על הגב על שולחן בדיקה. הבטן שלך תיחשף וג'ל יימרח על העור שלך. לאחר מכן, טכנאי האולטרסאונד יעביר מתמר, מכשיר כף יד הפולט גלי קול, על הבטן שלך. גלי הקול יוצרים תמונות המוצגות על מסך מחשב. לאחר מכן ניתן לפרש את התמונות על ידי רדיולוג או הרופא שלך.

האם יש סיכונים?

אולטרסאונד בטן הוא הליך בטוח וללא כאבים. אין סיכונים ידועים הקשורים להליך.

הכנה לאולטרסאונד בטן

הרופא שלך עשוי לבקש ממך לצום מספר שעות לפני ההליך. ייתכן שתתבקש גם לשתות כמות גדולה של מים לפני ההליך כדי לעזור ליצור תמונות טובות יותר.

סיכום

אולטרסאונד בטן הוא בדיקת הדמיה רפואית בטוחה וללא כאב המשמשת לבדיקת איברים ומבנים בתוך הבטן. זה יכול לעזור לאבחן או לנטר מגוון מצבים, כולל כאבי בטן, אבני מרה, אבנים בכליות ומפרצת אבי העורקים בבטן. הרופא שלך עשוי להמליץ על אולטרסאונד בטן אם יש לך תסמינים כגון כאבי בטן, בחילות, הקאות או שינויים בהרגלי היציאות שלך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן