דף הבית » מה ההבדל » למה כדאי להרתיח מים לתינוק? | טיפים להורות

למה כדאי להרתיח מים לתינוק? | טיפים להורות

למה כדאי להרתיח מים לתינוק? | טיפים להורות

מה זה מים רותחים?

מים רותחים הוא תהליך של חימום מים לנקודת הרתיחה שלהם, שהיא 212°F (100°C). כשהמים מגיעים לסף רתיחה הם הופכים לאדים ומתאדים. מים רותחים הם דרך יעילה לטיהור ולעקר אותם, להרוג את כל החיידקים, הווירוסים ומיקרואורגניזמים אחרים שעלולים להיות נוכחים.

מדוע מים רותחים חשובים לתינוקות?

תינוקות פגיעים במיוחד למחלות הנישאות במים, ולכן חשוב לוודא שהמים שהם שותים בטוחים ונקיים. מים רותחים הם דרך יעילה לוודא שהמים נקיים ממזהמים ובטוחים לשתייה של התינוק.

איך להרתיח מים לתינוק

הרתחת מים לתינוק היא תהליך פשוט. ראשית, ממלאים סיר בכמות המים הרצויה ומניחים אותו על הכיריים. מחממים את המים בחום גבוה עד שהם מגיעים לרתיחה מתגלגלת. ברגע שהוא מגיע לרתיחה מתגלגלת, כבו את האש והניחו למים להתקרר לפחות דקה אחת לפני שנותנים אותם לתינוק.

טיפים להרתחת מים לתינוק

כאשר מרתיחים מים לתינוק, חשוב לזכור כמה עצות בטיחות:

  • השתמש תמיד בסיר עם מכסה כדי למנוע יציאת אדים ולצרוב מישהו.
  • לעולם אל תשאיר סיר עם מים רותחים ללא השגחה.
  • הניחו למים להתקרר לפחות דקה לפני מתן אותם לתינוק.
  • אם המים חמים מדי, הניחו להם להתקרר עוד יותר או הוסיפו להם מעט מים קרים.

שימוש במים בבקבוקים לתינוק

אם אתה מודאג לגבי הבטיחות של מי ברז, אתה יכול להשתמש בבקבוקי מים לתינוק שלך. עם זאת, חשוב לוודא שהמים בבקבוקים בטוחים לשתייה. בדוק את התווית כדי לוודא שהמים מסומנים כ"מטוהרים" או "מעוקרים" ושהם אינם מכילים מינרלים או כימיקלים נוספים.

שימוש במים מסוננים לתינוק

אם אין לך גישה למים בבקבוקים, אתה יכול להשתמש במסנן מים כדי לטהר מי ברז. מסנני מים מגיעים במגוון גדלים וסוגים, לכן חשוב לבחור אחד שמיועד במיוחד למי שתייה. בדוק את התווית כדי לוודא שהמסנן מוסמך להסיר חיידקים, וירוסים ומזהמים אחרים.

סיכום

מים רותחים הם דרך יעילה לוודא שהמים שהתינוק שותה בטוחים וללא זיהומים. חשוב לעקוב אחר עצות הבטיחות המפורטות לעיל כדי להבטיח שהמים בטוחים לשתות תינוקך. אם אתה מודאג לגבי בטיחות מי הברז, אתה יכול להשתמש במים בבקבוקים או מסוננים במקום.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן