דף הבית » המלצות הצוות » למה הצבא לא צריך להיות חובה?

למה הצבא לא צריך להיות חובה?

למה הצבא לא צריך להיות חובה?

מבוא

הוויכוח אם הצבא צריך להיות חובה או לא מתנהל כבר שנים רבות. מאמר זה ידון ביתרונות ובחסרונות של הפיכת הצבא לחובה ומדוע זה לא צריך להיות דרישה. הצבא הוא חלק חשוב ממערכת ההגנה של כל מדינה, אבל זה לא צריך להיות חובה על אזרחים לשרת.

היתרונות של הפיכת הצבא לחובה

מספק אבטחה והגנה

אחד הטיעונים המרכזיים בעד הפיכת הצבא לחובה הוא שהוא מספק ביטחון והגנה למדינה. על ידי מספר רב של חיילים, מדינה יכולה להגן טוב יותר על אזרחיה מפני איומים חיצוניים. בנוסף, צבא גדול עוזר גם להרתיע תוקפים פוטנציאליים מלתקוף את המדינה.

מקדם אחדות לאומית

טיעון נוסף בעד הפיכת הצבא לחובה הוא שהוא יכול לקדם אחדות לאומית. בכך שאזרחים משרתים בצבא, זה יכול ליצור תחושת גאווה ופטריוטיות בקרב האזרחים. זה יכול לעזור לקרב את המדינה ולחזק אותה.

מספק יתרונות כלכליים

לבסוף, הפיכת הצבא לחובה יכולה לספק הטבות כלכליות למדינה. באמצעות מספר רב של חיילים, המדינה יכולה לחסוך כסף באימונים ובהוצאות אחרות. בנוסף, צבא גדול יכול גם לעזור ליצור מקומות עבודה ולהמריץ את הכלכלה.

חסרונות של הפיכת הצבא לחובה

מפר זכויות אדם

אחד הטיעונים המרכזיים נגד הפיכת הצבא לחובה הוא שהוא מפר זכויות אדם. על ידי כפיית אזרחים לשרת בצבא, זה נוטל את זכותם לבחור מה הם רוצים לעשות בחייהם. בנוסף, זה יכול גם להכניס אזרחים למצבים מסוכנים שהם עלולים לא להיות מוכנים אליהם.

יכול להוביל לעימות

טענה נוספת נגד הפיכת הצבא לחובה היא שזה יכול להוביל לסכסוך. על ידי מספר רב של חיילים, זה יכול להגדיל את הסיכוי שמדינה תצא למלחמה. בנוסף, קיום צבא גדול יכול גם להקל על מדינה להיות מעורבת בסכסוכים שאחרת היא לא הייתה מעורבת בהם.

יכול להיות יקר

לבסוף, הפיכת הצבא לחובה עשויה להיות יקרה עבור מדינה. על ידי מספר רב של חיילים, זה יכול לדרוש סכום לא מבוטל של כסף כדי להכשיר אותם ולהצטייד בהם. בנוסף, קיום צבא גדול יכול גם לדרוש תקציב גדול כדי לשמור עליו.

סיכום

בסך הכל, הוויכוח אם הצבא צריך להיות חובה או לא הוא דיון מורכב. אמנם יש כמה טיעונים בעד הפיכת הצבא לחובה, אבל יש גם טיעונים רבים נגד זה. בסופו של דבר, זה צריך להיות תלוי באזרחי המדינה להחליט אם הם רוצים לשרת בצבא או לא. למידע נוסף על נושא זה, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן