דף הבית » מה ההבדל » למה הגוף שלנו צריך פחמימות?

למה הגוף שלנו צריך פחמימות?

למה הגוף שלנו צריך פחמימות?

מהן פחמימות?

פחמימות הן אחד משלושת המאקרו-נוטריינטים (השניים האחרים הם חלבון ושומן) שהגוף שלנו צריך כדי לתפקד כראוי. פחמימות הן מקור האנרגיה העיקרי של הגוף ונמצאות במגוון מזונות, כולל דגנים, פירות, ירקות ומוצרי חלב.

למה הגוף שלנו צריך פחמימות?

הגוף שלנו זקוק לפחמימות כדי לספק אנרגיה לפעילויות יומיומיות, כולל פעילות גופנית. פחמימות מתפרקות על ידי הגוף לגלוקוז, המשמש לאחר מכן את התאים לאנרגיה. ללא פחמימות, לגוף שלנו לא תהיה מספיק אנרגיה לתפקוד תקין. פחמימות חשובות גם לשמירה על משקל תקין. אכילת סוג פחמימות נכון יכולה לעזור לשלוט ברעב ובתשוקה, מה שיכול לסייע במניעת אכילת יתר ועלייה במשקל.

סוגי פחמימות

ישנם שני סוגים של פחמימות: פחמימות פשוטות ופחמימות מורכבות. פחמימות פשוטות נמצאות במזונות כמו ממתקים, עוגיות וסודה. סוגים אלה של פחמימות מתפרקים במהירות על ידי הגוף ויכולים לגרום לעלייה ברמות הסוכר בדם. פחמימות מורכבות נמצאות במזונות כמו דגנים מלאים, פירות, ירקות וקטניות. סוגים אלה של פחמימות מתפרקים לאט יותר על ידי הגוף ויכולים לעזור לשמור על יציבות רמות הסוכר בדם.

טבלת הפחמימות

סוג פחמימה דוגמאות
פחמימות פשוטות ממתקים, עוגיות, סודה
פחמימות מורכבות דגנים מלאים, פירות, ירקות, קטניות

כיצד לבחור את סוג הפחמימות הנכון

בבחירת פחמימות, חשוב לבחור את סוג הפחמימות הנכון. שאפו לכלול פחמימות מורכבות בתזונה, כגון דגנים מלאים, פירות, ירקות וקטניות. הגבל את צריכת הפחמימות הפשוטות, כגון ממתקים, עוגיות וסודה. כמו כן, חשוב לשים לב לגודל המנות בעת אכילת פחמימות. אכילת יותר מדי פחמימות עלולה להוביל לעלייה במשקל, לכן חשוב להקפיד על גודל המנות. צפו בסרטון זה כדי ללמוד עוד על מדוע הגוף שלנו זקוק לפחמימות.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן