דף הבית » חדש » למה הגוף צריך שומנים?

למה הגוף צריך שומנים?

למה הגוף צריך שומנים?

למה הגוף צריך שומנים?

שומנים הם חלק חיוני מתזונה בריאה. הם מספקים אנרגיה, עוזרים לספיגת ויטמינים ומהווים מקור לחומצות שומן חיוניות. אבל למה הגוף צריך שומנים? שומנים הם מקור אנרגיה. הם מקור האנרגיה המרוכז ביותר בתזונה, ומספקים יותר מפי שניים אנרגיה לגרם מאשר פחמימות וחלבונים. השומנים גם עוזרים לגוף לספוג ויטמינים מסיסים בשומן, כמו ויטמינים A, D, E ו-K. ויטמינים אלו חשובים למגוון תפקודי גוף, כמו שמירה על בריאות העור והראייה. שומנים הם גם מקור לחומצות שומן חיוניות. חומצות שומן אלו אינן מיוצרות על ידי הגוף ויש לקבלן מהתזונה. הם חשובים למגוון תפקודי גוף, כגון שמירה על ממברנות תאים בריאות וויסות דלקת.

סוגי שומנים

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של שומנים: שומנים רוויים, חד בלתי רווים, רב בלתי רווים ושומן טראנס. שומנים רוויים נמצאים במוצרים מן החי, כגון בשר אדום, עופות, ביצים ומוצרי חלב. הם מוצקים בטמפרטורת החדר. שומנים חד בלתי רוויים נמצאים בשמן זית, אבוקדו ואגוזים. הם נוזליים בטמפרטורת החדר. שומנים רב בלתי רוויים נמצאים בדגים שומניים, כמו סלמון וטונה, ובשמנים צמחיים, כמו שמן חמניות ושמן חריע. הם נוזליים בטמפרטורת החדר. שומני טראנס נמצאים במזונות מעובדים, כגון מרגרינה, צ'יפס ומוצרי מאפה. הם מוצקים בטמפרטורת החדר.

קבלת מספיק שומנים בדיאטה שלך

כמות השומן המומלצת בתזונה היא 20-35% מסך הקלוריות. כדי לקבל מספיק שומנים בתזונה, התמקדו באכילת מגוון שומנים בריאים, כמו שמן זית, אבוקדו, אגוזים ודגים שומניים. הימנעו ככל האפשר ממזונות מעובדים ומשומני טראנס.

  • בחרו שומנים בריאים, כמו שמן זית, אבוקדו, אגוזים ודגים שומניים.
  • הימנע ממזונות מעובדים ושומני טראנס.
  • כוון ל-20-35% מסך הקלוריות משומן.

למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן