דף הבית » בחירות הגולשים » למה ביבי נתניהו לא צריך את החוק הצרפתי אם ייבחר

למה ביבי נתניהו לא צריך את החוק הצרפתי אם ייבחר

למה ביבי נתניהו לא צריך את החוק הצרפתי אם ייבחר

מהו החוק הצרפתי?

החוק הצרפתי הוא חוק שהתקבל ב-2014, המחייב את ראש ממשלת ישראל להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום בפלילים. חוק זה התקבל בתגובה לאישומי שחיתות שהוגשו נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, המכונה גם ביבי.

למה ביבי לא צריך את החוק הצרפתי?

ביבי נתניהו מתמודד על ראשות ממשלת ישראל בבחירות הקרובות. החוק הצרפתי לא יחול עליו אם ייבחר, כי החוק חל רק על ראש ממשלה מכהן. המשמעות היא שאם ביבי ייבחר, הוא לא יצטרך להתפטר אם יוגש נגדו כתב אישום פלילי.

לביבי יש בסיס תמיכה חזק

לביבי יש בסיס תמיכה חזק בישראל, והוא צפוי לנצח בבחירות הקרובות. המשמעות היא שגם אם יוגש נגדו כתב אישום פלילי, תומכיו צפויים לעמוד לצדו. הדבר עלול להקשות על אכיפת החוק הצרפתי, שכן הוא יחייב את ראש הממשלה להתפטר נוכח תמיכה ציבורית עזה.

לביבי יש היסטוריה של התריסות נגד החוק

לביבי יש היסטוריה של התריסות נגד החוק, וידוע שהוא מתעלם מצווי בית משפט ומפסיקות משפטיות אחרות. המשמעות היא שגם אם יוגש נגדו כתב אישום פלילי, הוא עשוי לבחור להתעלם מהחוק הצרפתי ולהישאר בתפקידו. הדבר עלול להקשות על אכיפת החוק הצרפתי, שכן הוא יחייב את ראש הממשלה להתפטר נוכח תמיכה ציבורית עזה.

סיכום

ביבי נתניהו לא צריך את החוק הצרפתי אם ייבחר לראש ממשלת ישראל בבחירות הקרובות. הסיבה לכך היא שהחוק חל רק על ראש ממשלה מכהן, ולביבי יש בסיס תמיכה חזק בישראל שעלול להקשות על אכיפת החוק. בנוסף, לביבי יש היסטוריה של התריסות נגד החוק, מה שעלול להקשות עוד יותר על אכיפת החוק הצרפתי.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן