דף הבית » המלצות העורכים » למה אתה צריך B12? | היתרונות של ויטמין B12

למה אתה צריך B12? | היתרונות של ויטמין B12

למה אתה צריך B12? | היתרונות של ויטמין B12

מהו ויטמין B12?

ויטמין B12, הידוע גם בשם קובלמין, הוא רכיב תזונתי חיוני המצוי במזונות מהחי כגון בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב. זה זמין גם כתוספת. ויטמין B12 ממלא תפקיד חשוב במגוון תפקודי גוף, כולל ייצור תאי דם אדומים, תחזוקה של תאי עצב וחילוף חומרים של פחמימות ושומנים.

מהם היתרונות של ויטמין B12?

ויטמין B12 חיוני לתפקוד תקין של הגוף שלך. זה עוזר לשמור על תאי עצב בריאים, תאי דם אדומים ו-DNA. זה גם עוזר בפירוק פחמימות ושומנים, החיוניים לייצור אנרגיה. ויטמין B12 מסייע גם במניעת אנמיה, מצב שבו הגוף אינו מייצר מספיק תאי דם אדומים, ויכול לעזור להפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן.

מי צריך ויטמין B12?

ויטמין B12 הוא רכיב תזונתי חיוני לכולם, אבל אנשים מסוימים עשויים להזדקק ליותר מאחרים. אלו הנמצאים בסיכון למחסור בוויטמין B12 כוללים צמחונים וטבעונים, נשים בהריון, אנשים עם הפרעות עיכול, אנשים עם סוגים מסוימים של סרטן ואנשים הנוטלים תרופות מסוימות. חשוב לדבר עם הרופא שלך אם אתה חושב שאתה עלול להיות בסיכון למחסור בוויטמין B12.

כמה ויטמין B12 אתה צריך?

הכמות היומית המומלצת (RDA) עבור ויטמין B12 היא 2.4 מיקרוגרם ליום למבוגרים. עם זאת, קבוצות מסוימות של אנשים עשויות להזדקק ליותר, כולל נשים בהריון (2.6 מיקרוגרם ליום) ונשים מניקות (2.8 מיקרוגרם ליום). חשוב לדבר עם הרופא שלך כדי לקבוע אם אתה זקוק ליותר ויטמין B12.

איך אתה יכול לקבל מספיק ויטמין B12?

הדרך הטובה ביותר לקבל מספיק ויטמין B12 היא לאכול תזונה מאוזנת הכוללת מזונות מהחי כמו בשר, דגים, ביצים ומוצרי חלב. אם אתה צמחוני או טבעוני, אתה יכול לקבל ויטמין B12 ממזונות מועשרים כגון דגני בוקר, שמרים תזונתיים וחלב מועשר על בסיס צמחי. אתה יכול גם לקחת תוסף ויטמין B12.

ויטמין B12 הוא רכיב תזונתי חיוני לגוף שלך. זה עוזר לשמור על תאי עצב בריאים, תאי דם אדומים ו-DNA, ועוזר בפירוק פחמימות ושומנים. חשוב לקבל מספיק ויטמין B12 בתזונה שלך, או דרך מזון או תוספי מזון. שוחח עם הרופא שלך אם אתה חושב שאתה עלול להיות בסיכון למחסור בוויטמין B12.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן