דף הבית » לא ידעתי » למה אתה צריך 2 מנות חיסון? – כל מה שאתה צריך לדעת

למה אתה צריך 2 מנות חיסון? – כל מה שאתה צריך לדעת

למה אתה צריך 2 מנות חיסון? - כל מה שאתה צריך לדעת

מה הם חיסונים?

חיסונים הם אחד הכלים החשובים ביותר במאבק במחלות זיהומיות. חיסונים עשויים מצורות מוחלשות או מומתות של הנגיף או החיידק הגורמים למחלה מסוימת. כאשר החיסון מוזרק לגוף, מערכת החיסון של הגוף מזהה את הנגיף או החיידק ומייצרת נוגדנים כדי להילחם בו. זה עוזר להגן על הגוף מפני המחלה אם הוא ייחשף אליה אי פעם בעתיד.

למה אתה צריך שתי מנות חיסון?

במקרים מסוימים, די במנה אחת של חיסון כדי לספק הגנה מפני מחלה מסוימת. עם זאת, במקרים אחרים, יש צורך בשתי מנות כדי לספק את ההגנה הטובה ביותר. הסיבה לכך היא שהמנה הראשונה של החיסון מסייעת ל"פרימה" למערכת החיסון, בעוד שהמנה השנייה עוזרת "להגביר" את התגובה החיסונית.

המנה הראשונה "מקדמת" את מערכת החיסון

המנה הראשונה של חיסון מסייעת ל"פרימה" של מערכת החיסון. המשמעות היא שזה עוזר לגוף לזהות את הנגיף או החיידק ולהתחיל לייצר נוגדנים כדי להילחם בו. המנה הראשונה של החיסון אולי לא מספקת הגנה מלאה מפני המחלה, אבל היא עוזרת להכין את הגוף למנה השנייה.

המנה השנייה "מגבירה" את התגובה החיסונית

המנה השנייה של החיסון עוזרת "להגביר" את התגובה החיסונית. המשמעות היא שזה עוזר לגוף לייצר יותר נוגדנים כדי להילחם בנגיף או בחיידקים. המנה השנייה של החיסון עוזרת לספק הגנה מלאה מפני המחלה.

החשיבות של קבלת שתי מנות חיסון

קבלת שתי מנות חיסון חשובה מכיוון שהיא עוזרת להבטיח שאתה מוגן לחלוטין מפני המחלה. אם אתה מקבל רק מנה אחת של החיסון, ייתכן שלא תהיה מוגן לחלוטין מפני המחלה. זו הסיבה שחשוב לקבל את שתי המנות של החיסון, כפי שהומלץ על ידי ספק שירותי הבריאות שלך.

למידע נוסף על מדוע חשובות שתי מנות חיסון, בקר בדף ויקיפדיה בנושא חיסון .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן