דף הבית » בחירות הגולשים » למה אתה צריך 2 חיסונים?

למה אתה צריך 2 חיסונים?

למה אתה צריך 2 חיסונים?

מה הם חיסונים?

חיסונים חיוניים להגנה עלינו מפני מחלות. הם סוג של תרופה שעוזרת לעורר את המערכת החיסונית של הגוף, כך שהיא תוכל להדוף זיהומים ומחלות. חיסונים מכילים צורה מוחלשת או מומתת של וירוס או חיידק הגורם למחלה מסוימת. כאשר החיסון מוזרק לגוף, הוא ממריץ את מערכת החיסון של הגוף לייצר נוגדנים, שהם חלבונים שיכולים לזהות ולתקוף את הנגיף או החיידק אם הוא חודר לגוף.

למה אתה צריך שני חיסונים?

במקרים מסוימים, יש צורך בשני חיסונים כדי לספק הגנה מלאה מפני מחלה מסוימת. הסיבה לכך היא שלחלק מהמחלות יש זנים מרובים, וייתכן שחיסון אחד לא יוכל לספק הגנה מפני כולם. לדוגמה, חיסון השפעת נועד להגן מפני שלושה או ארבעה זנים של נגיף השפעת. על מנת לספק הגנה מלאה יש צורך בשתי מנות של החיסון.

כיצד פועלים חיסונים?

חיסונים פועלים על ידי החדרת צורה מוחלשת או מומתת של וירוס או חיידק לגוף. זה ממריץ את המערכת החיסונית של הגוף לייצר נוגדנים שיכולים לזהות ולתקוף את הנגיף או החיידק אם הם חודרים לגוף. הנוגדנים המיוצרים מהחיסון נשארים בגוף, ומספקים הגנה ארוכת טווח מפני המחלה.

מהם היתרונות של חיסונים?

חיסונים הם אחת הדרכים היעילות ביותר להגנה מפני מחלות. הם יכולים לעזור להפחית את התפשטות המחלה, כמו גם להפחית את חומרת התסמינים אצל אלה שנדבקים. חיסונים יכולים גם לעזור להפחית את מספר האשפוזים והמוות כתוצאה ממחלות זיהומיות.

סיכום

חיסונים חיוניים להגנה עלינו מפני מחלות. במקרים מסוימים, יש צורך בשני חיסונים כדי לספק הגנה מלאה מפני מחלה מסוימת. חיסונים פועלים על ידי החדרת צורה מוחלשת או מומתת של וירוס או חיידק לגוף, וממריצים את המערכת החיסונית של הגוף לייצר נוגדנים שיכולים לזהות ולתקוף את הנגיף או החיידק אם הם חודרים לגוף. חיסונים הם אחת הדרכים היעילות ביותר להגנה מפני מחלות, עוזרים להפחית את התפשטות המחלה, כמו גם להפחית את חומרת התסמינים אצל אלו שנדבקים.

תַרכִּיב יתרונות
חיסון אחד הגנה מפני זן אחד של וירוס או חיידק
שני חיסונים הגנה מפני זנים מרובים של וירוס או חיידק

למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן