דף הבית » הכי נצפים » למה אתה צריך 14 ימים בבידוד?

למה אתה צריך 14 ימים בבידוד?

למה אתה צריך 14 ימים בבידוד?

מה זה בידוד?

בידוד הוא אמצעי לבריאות הציבור המשמש למניעת התפשטות מחלות זיהומיות. זה כרוך בהפרדה בין אנשים שנדבקו לאלו בריאים. במקרה של מגיפת הקורונה, המשמעות היא שאנשים שנחשפו לנגיף או שנבחנו חיוביים עבורו חייבים להישאר בבית והרחק מאנשים אחרים למשך תקופה.

מטרת הבידוד היא לצמצם את התפשטות הנגיף על ידי מניעת מגע בין אנשים שנדבקו לאלו שאינם. הבידוד גם עוזר להפחית את העומס על בתי החולים ומערכות הבריאות. על ידי בידוד אנשים שעלולים להידבק בנגיף, ניתן לעקוב אחריהם ולטפל בהם במידת הצורך, מבלי לסכן אנשים אחרים.

למה 14 ימים בבידוד?

ארגון הבריאות העולמי (WHO) ממליץ לאנשים שנבחנו חיוביים ל-COVID-19 או שנחשפו לנגיף להישאר בבידוד למשך 14 ימים. הסיבה לכך היא שלוקח עד 14 ימים עד להופעת התסמינים לאחר שאדם נחשף לנגיף.

המשמעות היא שאם אדם נחשף לנגיף, ייתכן שהוא לא יראה תסמינים כלשהם במשך 14 ימים. במהלך תקופה זו, הם עדיין יכולים להפיץ את הנגיף לאנשים אחרים, גם אם הם לא מרגישים חולים. על ידי בידוד למשך 14 יום, הם יכולים להפחית את הסיכון להפצת הנגיף לאחרים.

מה לעשות במהלך הבידוד

בידוד יכול להיות קשה, במיוחד אם אתה רגיל להיות פעיל וחברתי. אבל עדיין יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפיק את המרב מהזמן שלך בבידוד. הנה כמה רעיונות:

  • שמור על קשר עם חברים ובני משפחה באמצעות שיחות וידאו, שיחות טלפון והודעות טקסט.
  • לקרוא ספרים ולצפות בסרטים.
  • התאמן בבית עם שיעורים מקוונים או על ידי מעקב אחר סרטוני תרגילים.
  • התחל תחביב חדש או למד מיומנות חדשה.
  • שמרו על עצמכם על ידי שינה מספקת, אכילה בריאה ולקחת הפסקות ממסכים.

חשוב גם לזכור שהבידוד הוא זמני. שהייה בבידוד למשך 14 ימים יכולה לעזור להגן על עצמך ועל אחרים מפני הנגיף, והיא יכולה לעזור להאט את התפשטות הנגיף.

מה לעשות לאחר בידוד

לאחר השלמת 14 ימי הבידוד שלך, חשוב להמשיך לנקוט באמצעי זהירות כדי להגן על עצמך ועל אחרים. זה כולל שטיפת ידיים בקביעות, חבישת מסיכת פנים בסביבת אנשים אחרים, והימנעות ממפגשים גדולים. חשוב גם להמשיך להיבדק לנגיף אם נחשפת אליו או אם יש לך תסמינים כלשהם.

סיכום

בידוד הוא חלק חשוב ממגיפת COVID-19. על ידי שהייה בבידוד במשך 14 ימים, אתה יכול לעזור להגן על עצמך ואחרים מפני הנגיף. למרות שזה יכול להיות קשה, עדיין יש הרבה דברים שאתה יכול לעשות כדי להפיק את המרב מהזמן שלך בבידוד. לאחר השלמת 14 ימי הבידוד שלך, חשוב להמשיך לנקוט באמצעי זהירות כדי להגן על עצמך ועל אחרים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן