דף הבית » הכי חם » למה אתה צריך שיחות מערכת?

למה אתה צריך שיחות מערכת?

למה אתה צריך שיחות מערכת?

מהן שיחות מערכת?

קריאות מערכת הן הדרך העיקרית שבה מערכת הפעלה מקיימת אינטראקציה עם רכיבי חומרה ותוכנה. קריאות מערכת הן פונקציות המובנות במערכת ההפעלה ומאפשרות לתוכניות לבקש שירותים ממערכת ההפעלה. הם המקשר בין המשתמש למערכת ההפעלה.

מדוע שיחות מערכת חשובות?

קריאות מערכת חיוניות כדי שמערכת הפעלה תפעל כראוי. הם מאפשרים לתוכניות לגשת לשירותי מערכת ההפעלה, כגון ניהול זיכרון, ניהול התקנים וניהול תהליכים. ללא קריאות מערכת, תוכניות לא יוכלו לגשת למשאבים של מערכת ההפעלה, והמערכת לא תוכל לפעול כהלכה.

כיצד פועלות שיחות מערכת?

קריאות מערכת מתבצעות על ידי תוכנות כאשר הן צריכות לגשת לשירותי מערכת ההפעלה. כאשר תוכנית מבצעת קריאת מערכת, מערכת ההפעלה מבצעת את הפעולה המבוקשת ולאחר מכן מחזירה את התוצאה לתוכנית. ניתן להשתמש בשיחות מערכת כדי לגשת למשאבי מערכת, כגון זיכרון, התקנים ותהליכים.

דוגמאות לשיחות מערכת

חלק מקריאות המערכת הנפוצות ביותר הן:

לִפְתוֹחַ()

קריאת המערכת open() משמשת לפתיחת קובץ או מכשיר. הוא לוקח את שם הקובץ או המכשיר כארגומנט ומחזיר מתאר קובץ שניתן להשתמש בו כדי לגשת לקובץ או למכשיר.

לקרוא()

קריאת המערכת read() משמשת לקריאת נתונים מקובץ או מכשיר. זה לוקח את מתאר הקובץ כארגומנט ומחזיר את הנתונים שנקראו.

לִכתוֹב()

קריאת המערכת write() משמשת לכתיבת נתונים לקובץ או למכשיר. זה לוקח את מתאר הקובץ ואת הנתונים כדי להיכתב כארגומנטים ומחזיר את מספר הבייטים שנכתבו.

סגור()

קריאת המערכת close() משמשת לסגירת קובץ או מכשיר. הוא לוקח את מתאר הקובץ כארגומנט ומחזיר 0 על הצלחה.

סיכום

קריאות מערכת חיוניות למערכת הפעלה לאינטראקציה עם רכיבי חומרה ותוכנה. קריאות מערכת מאפשרות לתוכניות גישה לשירותי מערכת ההפעלה, כגון ניהול זיכרון, ניהול מכשירים וניהול תהליכים. קריאות מערכת מתבצעות על ידי תוכנות כאשר הן צריכות לגשת לשירותי מערכת ההפעלה, ומערכת ההפעלה מבצעת את הפעולה המבוקשת ולאחר מכן מחזירה את התוצאה לתוכנית. דוגמאות לקריאות מערכת כוללות open(), read(), write() ו-close().

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן