דף הבית » הכי חם » למה אתה צריך ייפוי כוח מתמשך?

למה אתה צריך ייפוי כוח מתמשך?

למה אתה צריך ייפוי כוח מתמשך?

מהו ייפוי כוח מתמשך?

ייפוי כוח מתמשך (LPA) הוא מסמך משפטי המאפשר לך למנות מישהו לקבל החלטות בשמך אם אינך מסוגל לעשות זאת בעצמך. זה יכול להיות בגלל מחלה, פציעה או חוסר יכולת נפשית. ניתן להשתמש ב-LPA כדי לקבל החלטות לגבי הכספים, הרכוש והבריאות והרווחה שלך.

למה אתה צריך ייפוי כוח מתמשך?

קיום LPA יכול לתת לך שקט נפשי שהעניינים שלך יטופלו אם אינך מסוגל לקבל החלטות בעצמך. זה גם מאפשר לך לבחור מי יקבל החלטות בשמך, ותוכל לקבל יותר מעורך דין אחד אם תרצה בכך.

ללא LPA, ייתכן שבני המשפחה שלך יצטרכו לעבור תהליך ארוך ויקר כדי לקבל החלטות בשמך. זה יכול להיות תהליך מלחיץ וגוזל זמן, וייתכן שלא ניתן יהיה לפעול במהירות במקרה חירום.

כיצד לקבל ייפוי כוח מתמשך

כדי לקבל LPA, עליך להיות מעל גיל 18 ובעל יכולת נפשית לקבל את ההחלטה. אתה חייב גם למנות מישהו שישמש כעורך הדין שלך, והאדם הזה חייב להיות מעל גיל 18 ובעל יכולת נפשית לקבל החלטות.

כמו כן, יהיה עליך למלא טופס ייפוי כוח מתמשך ולהחתים אותו על ידיך ועל ידי עורך הדין שלך. יתכן שתצטרך גם לראות את הטופס ולרשום אותו במשרד האפוטרופוס הציבורי.

היתרונות של ייפוי כוח מתמשך

קיום LPA יכול לספק לך שקט נפשי שהעניינים שלך יטופלו אם לא תהיה מסוגל לקבל החלטות בעצמך. זה גם מאפשר לך לבחור מי יקבל החלטות בשמך, ותוכל לקבל יותר מעורך דין אחד אם תרצה בכך.

LPA יכול גם לעזור למנוע עיכובים ועלויות הכרוכות בפנייה לבית המשפט להגנה על מישהו שימונה לקבל החלטות בשמך. זה יכול להיות תהליך ארוך ויקר, וייתכן שלא ניתן יהיה לפעול במהירות במקרה חירום.

הסיכונים בחוסר ייפוי כוח מתמשך

אם אין לך LPA במקום, ייתכן שבני המשפחה שלך יצטרכו לעבור תהליך ארוך ויקר כדי להיות מסוגל לקבל החלטות בשמך. זה יכול להיות תהליך מלחיץ וגוזל זמן, וייתכן שלא ניתן יהיה לפעול במהירות במקרה חירום.

ללא LPA, ייתכן שגם המשפחה שלך לא תוכל לגשת לחשבונות הבנק שלך או לנכסים אחרים, מה שעלול לגרום למצוקה כלכלית. בנוסף, אם אינך מסוגל לקבל החלטות בעצמך, ייתכן שמשפחתך לא תוכל לקבל החלטות לגבי הבריאות והרווחה שלך, כגון היכן אתה גר או איזה טיפול רפואי אתה מקבל.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן