דף הבית » הכי חם » למה אתה צריך חיידקים באקווריום?

למה אתה צריך חיידקים באקווריום?

למה אתה צריך חיידקים באקווריום?

מה הם חיידקים ולמה הם חשובים?

חיידקים הם אורגניזמים מיקרוסקופיים שניתן למצוא כמעט בכל סביבה על פני כדור הארץ. באקווריום, לחיידקים תפקיד חיוני בשמירה על סביבה בריאה לדגים. חיידקים מסייעים בפירוק פסולת, כמו הפרשת דגים, והפיכתה לחומרי הזנה שיכולים לשמש את הצמחים באקווריום. חיידקים עוזרים גם לשמור על ניקיון המים על ידי צריכת חומרים מזיקים כמו אמוניה וחנקות.

סוגי חיידקים באקווריום

ישנם שני סוגים עיקריים של חיידקים הנמצאים באקווריום: הטרוטרופיים ואוטוטרופיים. חיידקים הטרוטרופיים הם הסוג הנפוץ ביותר של חיידקים המצויים באקווריום ואחראים על פירוק חומרים אורגניים כגון צואת דגים. חיידקים אוטוטרופיים, לעומת זאת, אחראים להמרת תרכובות אנאורגניות כמו אמוניה וחנקות לחומרי הזנה שמישים עבור הצמחים באקווריום.

כיצד להכניס חיידקים לאקווריום

הדרך הטובה ביותר להחדיר חיידקים לאקווריום היא באמצעות שימוש בתרבית סטרטר חיידקית. תרבויות אלו מכילות תערובת של חיידקים מועילים שיכולים לבסס במהירות אוכלוסיית חיידקים בריאה באקווריום. ניתן לרכוש תרבויות סטרטר חיידקים ברוב חנויות החיות והן זולות יחסית.

שימוש במסנן להחדרת חיידקים

דרך נוספת להחדיר חיידקים מועילים לאקווריום היא שימוש בפילטר. מסננים נועדו להסיר חלקיקים מוצקים ופסולת אחרת מהמים, אך הם גם מספקים משטח להתיישב של חיידקים מועילים. עם הזמן, המסנן יאוכלס בחיידקים מועילים, שיסייעו לשמור על סביבת אקווריום בריאה.

שמירה על רמות חיידקים באקווריום

לאחר הכנסת חיידקים מועילים לאקווריום, חשוב לשמור על אוכלוסיית החיידקים על מנת לשמור על בריאות האקווריום. ניתן לעשות זאת על ידי ביצוע החלפות מים באופן קבוע, שכן זה יעזור לחדש את החיידקים המועילים באקווריום. בנוסף, חשוב להימנע משימוש בכימיקלים קשים או אנטיביוטיקה, שכן אלה יכולים להרוג חיידקים מועילים.

סיכום

לחיידקים תפקיד חיוני בשמירה על סביבת אקווריום בריאה. ללא חיידקים מועילים, המים באקווריום היו מזוהמים והדגים לא יוכלו לשרוד. למרבה המזל, קל יחסית להכניס חיידקים מועילים לאקווריום באמצעות שימוש בתרבית סטרטר חיידקים או מסנן. לאחר הכנסת החיידקים המועילים, חשוב לשמור על אוכלוסיית החיידקים על ידי ביצוע קבוע של החלפות מים והימנעות משימוש בכימיקלים קשים או אנטיביוטיקה. למידע נוסף על חיידקים באקווריומים, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן