דף הבית » לא ידעתי » למה אתה צריך חומצה פולית?

למה אתה צריך חומצה פולית?

למה אתה צריך חומצה פולית?

מהי חומצה פולית?

חומצה פולית היא ויטמין B החיוני להתפתחות בריאה של תינוק במהלך ההריון. זה חשוב גם לגדילה והתפתחות של ילדים. חומצה פולית מסייעת לגוף ליצור תאים חדשים בריאים והיא חשובה ליצירת תאי דם אדומים. זה גם עוזר לגוף לבצע חילוף חומרים של חלבונים.

היתרונות של חומצה פולית

חומצה פולית חשובה לנשים בהריון מכיוון שהיא מסייעת במניעת מומים מולדים במוח ובעמוד השדרה. זה גם עוזר להפחית את הסיכון ללידה מוקדמת ומשקל לידה נמוך. חומצה פולית יכולה גם לעזור להפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן, כגון סרטן המעי הגס. בנוסף, חומצה פולית מסייעת להפחית את הסיכון למחלות לב ושבץ מוחי.

למה אתה צריך חומצה פולית?

חומצה פולית היא חומר תזונה חיוני לנשים בהריון ולילדים גדלים. זה עוזר למנוע מומים מולדים, להפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן ולהפחית את הסיכון למחלות לב ושבץ. לנשים בהריון, חשוב לקבל מספיק חומצה פולית בתזונה כדי להבטיח התפתחות בריאה של התינוק. עבור ילדים גדלים, חומצה פולית מסייעת להבטיח צמיחה והתפתחות בריאה.

איך להשיג מספיק חומצה פולית

חומצה פולית יכולה להימצא במזונות רבים, כגון ירקות ירוקים, קטניות, דגנים מועשרים ופירות הדר. זה זמין גם בצורת תוספת. נשים בהריון צריכות ליטול ויטמין טרום לידתי המכיל חומצה פולית כדי להבטיח שהן מקבלות מספיק מהחומר התזונתי. כמו כן, חשוב לדבר עם הרופא לגבי הכמות המומלצת של חומצה פולית עבורך.

סיכום

חומצה פולית היא חומר תזונה חיוני לנשים בהריון ולילדים גדלים. זה עוזר למנוע מומים מולדים, להפחית את הסיכון לסוגים מסוימים של סרטן ולהפחית את הסיכון למחלות לב ושבץ. חשוב לקבל מספיק חומצה פולית בתזונה שלך, בין אם דרך מזון או תוספי מזון, כדי להבטיח שאתה מקבל מספיק מהחומר התזונתי החיוני הזה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן