דף הבית » הכי פופולרי » למה אתה צריך הרמת סינוס?

למה אתה צריך הרמת סינוס?

למה אתה צריך הרמת סינוס?

מהי הרמת סינוס?

הרמת סינוס היא הליך כירורגי המוסיף עצם ללסת העליונה באזור הטוחנות והפרה-טוחנות. ההליך ידוע גם כהגדלת סינוס או הרמת רצפת סינוס. הוא מבוצע כדי להגדיל את כמות העצם בלסת העליונה, אשר עשויה להידרש להשתלות שיניים.

למה אתה צריך הרמת סינוס?

הסינוסים המקסילריים ממוקמים משני צידי האף ומלאים באוויר. כאשר שיניים בלסת העליונה אובדות, הסינוסים יכולים להתרחב ולתפוס חלק מהמקום בו היו השיניים. זה יכול להקשות על הנחת שתלים דנטליים באזור.

יש צורך בהרמת סינוס כאשר אין מספיק עצם בלסת העליונה לתמיכה בשתלים דנטליים. ההליך כולל הוספת עצם לאזור כדי לאפשר את הנחת השתלים. זהו הליך נפוץ וניתן לעשות זאת במרפאת שיניים או בבית חולים.

היתרונות של הרמת סינוס

היתרון העיקרי של הרמת סינוס הוא בכך שהיא מאפשרת הנחת שתלים דנטליים בלסת העליונה. השתלת שיניים היא הדרך הבטוחה והיציבה ביותר להחליף שיניים חסרות. הם יכולים גם לעזור בשימור עצם הלסת, מה שיכול למנוע צניחת פנים והזדקנות מוקדמת.

הרמת סינוס יכולה גם לעזור לשפר את מראה החיוך. שתלים דנטליים נראים ומרגישים כמו שיניים טבעיות, כך שהם יכולים לעזור בשיקום המראה והתפקוד של החיוך.

סיכונים של הרמת סינוס

הרמת סינוס היא הליך בטוח ויעיל, אך ישנם כמה סיכונים הקשורים בה. הסיכונים הנפוצים ביותר כוללים זיהום, דימום ונזק עצבי. במקרים נדירים, השתל עלול שלא להתמזג עם העצם כראוי, מה שעלול להוביל לכשל בשתל.

חשוב לדבר עם רופא השיניים שלך על הסיכונים של הרמת סינוס לפני ביצוע ההליך. רופא השיניים שלך יכול להסביר את הסיכונים ולעזור לך להחליט אם הרמת סינוס היא האפשרות הנכונה עבורך.

טבלה: היתרונות של הרמת סינוס

תועלת תיאור
מאפשר הנחת שתלים דנטליים הרמת סינוס יכולה להוסיף עצם לאזור, מה שמאפשר לבצע שתלים דנטליים.
שומר על עצם הלסת שתלים דנטליים יכולים לסייע בשימור עצם הלסת, מה שיכול למנוע צניחת פנים והזדקנות מוקדמת.
משפר את מראה החיוך שתלים דנטליים נראים ומרגישים כמו שיניים טבעיות, כך שהם יכולים לעזור בשיקום המראה והתפקוד של החיוך.

מתכוננים להרמת סינוס

לפני הרמת סינוס, רופא השיניים שלך ייקח צילומי רנטגן ובדיקות הדמיה אחרות כדי לקבוע אם ההליך הכרחי. רופא השיניים שלך עשוי גם לבצע סריקת CT כדי לקבל תצוגה טובה יותר של האזור.

רופא השיניים שלך גם ידון איתך בהליך ויסביר למה לצפות. יהיה עליך לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך לפני ואחרי ההליך כדי להפחית את הסיכון לסיבוכים.

התאוששות לאחר הרמת סינוס

לאחר הרמת סינוס, אתה עלול לחוות מעט נפיחות וחבורות באזור. ייתכן גם שיש לך קצת כאב ואי נוחות, שניתן לטפל בהם באמצעות תרופות כאב ללא מרשם.

חשוב לעקוב אחר הוראות רופא השיניים שלך להתאוששות. תצטרכו להימנע מפעילויות מאומצות למשך מספר ימים ולהימנע מנשיפה של האף למשך מספר שבועות. רופא השיניים שלך עשוי גם להמליץ לך לקחת אנטיביוטיקה כדי להפחית את הסיכון לזיהום.

סיכום

הרמת סינוס היא הליך כירורגי המוסיף עצם ללסת העליונה באזור הטוחנות והפרה טוחנות. ההליך הכרחי כאשר אין מספיק עצם באזור לתמיכה בשתלים דנטליים. ההליך יכול לעזור לשפר את מראה החיוך ולשמור על עצם הלסת.

חשוב לדבר עם רופא השיניים שלך על הסיכונים והיתרונות של הרמת סינוס לפני ביצוע ההליך. רופא השיניים שלך יכול לעזור לך להחליט אם הרמת סינוס היא האפשרות הנכונה עבורך.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן