דף הבית » הכי נצפים » למה אתה צריך הרבה מלח בתזונה קטוגנית?

למה אתה צריך הרבה מלח בתזונה קטוגנית?

למה אתה צריך הרבה מלח בתזונה קטוגנית?

מהי דיאטה קטוגנית?

דיאטה קטוגנית היא סוג של דיאטה דלת פחמימות ועתירת שומן אשר שימשה במשך מאות שנים לטיפול במצבים רפואיים שונים. המטרה של דיאטה קטוגנית היא להכניס את הגוף למצב של קטוזיס, שבו הוא משתמש בשומן לדלק במקום בפחמימות. על מנת להשיג זאת, התזונה חייבת להיות דלה מאוד בפחמימות ועתירת שומן.

למה אתה צריך הרבה מלח בתזונה קטוגנית?

מלח הוא חלק חשוב בתזונה קטוגנית מכיוון שהוא עוזר לווסת את מאזן האלקטרוליטים שלך. כאשר אתה בקטוזיס, הגוף שלך מפריש יותר נתרן מהרגיל, מה שעלול להוביל להתייבשות, חוסר איזון אלקטרוליטים ובעיות בריאותיות אחרות. על ידי צריכת יותר מלח, אתה יכול לעזור למלא אלקטרוליטים ולמנוע התייבשות.

כמה מלח כדאי לצרוך?

כמות המלח שאתה צריך לצרוך בתזונה קטוגנית תלויה במספר גורמים, כולל רמת הפעילות שלך, גיל ומצבים רפואיים. בדרך כלל, מומלץ לצרוך לפחות 2,000-3,000 מיליגרם (מ"ג) נתרן ליום. אם אתה פעיל מאוד או סובל ממצבים רפואיים מסוימים, ייתכן שתצטרך לצרוך יותר.

מהם היתרונות של צריכת מלח?

בנוסף לסיוע בוויסות מאזן האלקטרוליטים, צריכת מלח יכולה גם לעזור להפחית את התשוקה ולהפוך את הדיאטה הקטוגנית למהנה יותר. מלח יכול גם לעזור לשפר את העיכול, להפחית דלקת ולשפר את בריאות הלב. על ידי צריכת הכמות הנכונה של מלח, אתה יכול לעזור להבטיח שאתה מקבל את כל היתרונות של הדיאטה הקטוגנית.

מהם הסיכונים של צריכת יותר מדי מלח?

למרות שצריכת מלח חשובה לתזונה קטוגנית, אפשר לצרוך יותר מדי. צריכת יותר מדי מלח עלולה להוביל ליתר לחץ דם, אצירת מים ובעיות בריאותיות אחרות. חשוב לדבר עם הרופא שלך על כמות המלח המתאימה לצרכים האישיים שלך.

איך אתה יכול להשיג את הכמות הנכונה של מלח?

הדרך הטובה ביותר להשיג את הכמות הנכונה של מלח בתזונה קטוגנית היא לכלול אותו בארוחות שלך. אתה יכול גם להשתמש במלח בבישול, או להוסיף אותו לחטיפים. בנוסף, אתה יכול גם לנסות להוסיף קורט מלח למים או למשקאות אחרים שלך. אתה יכול גם לנסות להוסיף קורט מלח לאוכל או לחטיפים כדי לעזור להגביר את הטעם ולהפוך את הדיאטה הקטוגנית למהנה יותר. צפה בסרטון זה כדי ללמוד עוד על הסיבה שאתה צריך הרבה מלח בתזונה קטוגנית.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן