דף הבית » בחירות הגולשים » למה אתה צריך אתיקה בגישור?

למה אתה צריך אתיקה בגישור?

למה אתה צריך אתיקה בגישור?

מה זה גישור?

גישור הוא תהליך ליישוב סכסוך שמעורב בו צד שלישי ניטרלי. צד שלישי זה עוזר לשני אנשים או קבוצות או יותר להגיע להסכמה מבלי לפנות לבית המשפט. המגשר אינו נוקט צד או מקבל החלטות עבור הצדדים, אלא עוזר להם להגיע להסכמה משלהם. המגשר מקל על התקשורת בין הצדדים ומסייע להם לזהות ולבחון פתרונות פוטנציאליים.

מדוע אתיקה חשובה בגישור?

האתיקה חשובה בגישור מכיוון שהיא מספקת מסגרת שהמגשר לעקוב אחריו. על המגשר להיות חסר פניות וחסר פניות בגישתו ואסור לו לקחת צד. כמו כן, עליהם לכבד את סודיות הצדדים ולשמור בסודיות את כל המידע המשותף במהלך תהליך הגישור.

1. חוסר משוא פנים

על המגשר לשמור על חוסר פניות לאורך כל התהליך ואסור לו לקחת צד. המשמעות היא שאסור למגשר להעדיף צד אחד על פני צד אחר ואסור לתת עצות או לקבל החלטות עבור הצדדים. על המגשר גם להיות מודע לכל ניגודי עניינים אפשריים ועליו לחשוף כל ניגוד כזה לצדדים לפני תחילת הגישור.

2. סודיות

על המגשר לכבד את סודיות הצדדים ואסור לו לחשוף כל מידע ששותף במהלך הליך הגישור לאף אחד מחוץ לגישור. זה כולל כל מידע שעלול לשמש לרעת כל אחד מהצדדים. כמו כן, על המגשר לוודא שכל הצדדים מודעים לאופי החסוי של הליך הגישור.

3. כבוד

על המגשר לכבד את הצדדים ואת עמדותיהם לאורך כל התהליך. המשמעות היא שאסור למגשר לשפוט את הצדדים או את עמדותיהם ואסור לכפות על הצדדים את אמונותיו או ערכיו שלו. כמו כן, על המגשר לוודא שכל הצדדים יזכו ליחס הוגן ושיינתן הזדמנויות שוות להביע את עמדותיהם.

4. מקצועיות

על המגשר לשמור על יחס מקצועי לאורך כל התהליך ועליו לעמוד בעקרונות הגישור. זה כולל היערכות לגישור והיכרות עם התהליך, כמו גם כיבוד הצדדים ועמדותיהם. כמו כן, על המגשר להיות מודע לכל ניגודי עניינים אפשריים ועליו לחשוף אותם לצדדים לפני תחילת הגישור.

האתיקה היא חלק חשוב בתהליך הגישור ויש להקפיד על כך על מנת שהתהליך יצליח. על ידי שמירה על עקרונות האתיקה, יכול המגשר להבטיח שהליך הגישור יתנהל בצורה הוגנת וללא משוא פנים וכי כל הצדדים זוכים ליחס של כבוד ויינתנו הזדמנויות שוות להביע את עמדותיהם.

למידע נוסף על אתיקה בגישור, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן