דף הבית » בחירות הגולשים » למה אתה צריך אפוטרופוס?

למה אתה צריך אפוטרופוס?

למה אתה צריך אפוטרופוס?

מה זה שומר?

אפוטרופוס הוא מי שמתמנה על ידי בית משפט לקבל החלטות בשמו של אדם אחר. ניתן למנות אפוטרופוס לילד קטין, מבוגר עם מוגבלות או קשיש. האפוטרופוס אחראי לקבל החלטות לגבי בריאותו, בטיחותו ורווחתו של האדם. האפוטרופוס אחראי גם על ניהול כספי האדם ושאר נכסיו.

למה אתה צריך אפוטרופוס?

ישנן סיבות רבות מדוע ייתכן שתזדקק לאפוטרופוס. אם אתה ילד קטין, ייתכן שתזדקק לאפוטרופוס אם הוריך אינם מסוגלים או לא רוצים לקבל החלטות בשמך. אם אתה מבוגר עם מוגבלות, ייתכן שתזדקק לאפוטרופוס אם אינך מסוגל לקבל החלטות בעצמך. ואם אתה קשיש, ייתכן שתזדקק לאפוטרופוס אם אינך מסוגל לקבל החלטות בעצמך עקב גיל או מחלה.

סוגי אפוטרופסות

ישנם שני סוגי אפוטרופסות: אפוטרופסות מלאה ואפוטרופסות מוגבלת. אפוטרופסות מלאה מעניקה לאפוטרופוס את הסמכות לקבל את כל ההחלטות בשם האדם. אפוטרופסות מוגבלת מעניקה לאפוטרופוס סמכות לקבל רק החלטות מסוימות בשם האדם.

אפוטרופסות מלאה

אפוטרופסות מלאה מעניקה לאפוטרופוס את הסמכות לקבל את כל ההחלטות בשם האדם. זה כולל החלטות לגבי בריאותו, בטיחותו ורווחתו של האדם, וכן החלטות לגבי כלכלתו ונכסיו האחרים של האדם.

אפוטרופסות מוגבלת

אפוטרופסות מוגבלת מעניקה לאפוטרופוס סמכות לקבל רק החלטות מסוימות בשם האדם. זה עשוי לכלול החלטות לגבי בריאותו, בטיחותו ורווחתו של האדם, אך לא החלטות לגבי כספיו ונכסיו האחרים של האדם. בית המשפט יחליט אילו החלטות מוסמך האפוטרופוס לקבל.

מציאת האפוטרופוס הנכון

בעת בחירת אפוטרופוס, חשוב למצוא מישהו אמין ואחראי. האפוטרופוס צריך להיות מישהו שמכיר את צרכיו ורצונותיו של האדם. כמו כן, חשוב למצוא מישהו שמוכן ומסוגל לקבל את ההחלטות הדרושות בשמו של האדם. האפוטרופוס צריך להיות מישהו שמוכן לפעול לטובתו של האדם.

סיכום

אפוטרופוס יכול להיות נכס יקר ערך בכל הנוגע לקבלת החלטות בשמו של אדם אחר. חשוב למצוא את האפוטרופוס המתאים, אמין ואחראי, אשר מוכן ומסוגל לקבל את ההחלטות הנדרשות בשמו של האדם. על ידי מציאת האפוטרופוס המתאים, תוכל להבטיח שהצרכים ורצונותיו של האדם יילקחו בחשבון.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן