דף הבית » חדש » למה אסטרונאוט צריך ללבוש חליפה?

למה אסטרונאוט צריך ללבוש חליפה?

למה אסטרונאוט צריך ללבוש חליפה?

מבוא

אסטרונאוטים לובשים חליפות מיוחדות כשהם יוצאים לחלל. חליפות אלו נועדו להגן עליהן מפני טמפרטורות קיצוניות, קרינה וסכנות סביבתיות אחרות של החלל. הם גם מספקים לאסטרונאוט חמצן, מים ואספקה אחרת הדרושה כדי לשרוד בסביבה הקשה של החלל. במאמר זה, נבחן מדוע אסטרונאוטים לובשים חליפות ואת סוגי החליפות השונים שהם משתמשים בהם.

מדוע אסטרונאוטים לובשים חליפות?

אסטרונאוטים לובשים חליפות כדי להגן עליהם מפני טמפרטורות קיצוניות, קרינה ומפגעים סביבתיים אחרים של החלל. ללא חליפה, אסטרונאוט ייחשף לטמפרטורות הנעות בין -250 מעלות צלזיוס ל-250 מעלות צלזיוס. הם גם יהיו חשופים לרמות קיצוניות של קרינה, שעלולות לגרום לבעיות בריאותיות חמורות. החליפה גם מספקת לאסטרונאוט חמצן, מים ואספקה אחרת הדרושה כדי לשרוד בחלל.

סוגי חליפות

ישנם מספר סוגים שונים של חליפות שאסטרונאוטים לובשים. הסוג הנפוץ ביותר הוא Unit Mobility Extravehicular Unit (EMU). חליפה זו מיועדת לטיולי חלל ועשויה ממספר שכבות של בד ובידוד. יש לו גם מערכת קירור מובנית ואספקת חמצן. חליפת הבריחה של צוות החלל (SECS) היא סוג נוסף של חליפה. חליפה זו מיועדת למצבי חירום ועשויה מחומר עמיד בפני אש. יש לו גם אספקת חמצן מובנית ומצנח. לבסוף, חליפת הבריחה המתקדמת של הצוות (ACES) היא סוג של חליפה המיועדת לשימוש בתחנת החלל הבינלאומית. חליפה זו עשויה מחומר עמיד בפני אש ובעלת אספקת חמצן מובנית.

היתרונות של חליפות

ישנם יתרונות רבים ללבוש חליפה בחלל. החליפה מספקת לאסטרונאוט הגנה מפני טמפרטורות קיצוניות, קרינה וסכנות סביבתיות אחרות של החלל. זה גם מספק לאסטרונאוט חמצן, מים ואספקה אחרת הדרושה כדי לשרוד בחלל. לבסוף, החליפה יכולה לעזור לאסטרונאוט להישאר קריר ונוח בטמפרטורות קיצוניות של החלל.

סיכום

אסטרונאוטים לובשים חליפות כדי להגן עליהם מפני טמפרטורות קיצוניות, קרינה ומפגעים סביבתיים אחרים של החלל. החליפה גם מספקת לאסטרונאוט חמצן, מים ואספקה אחרת הדרושה כדי לשרוד בחלל. ישנם מספר סוגים שונים של חליפות שאסטרונאוטים לובשים, כל אחד מהם מיועד למטרה מסוימת. לבסוף, החליפה יכולה לעזור לאסטרונאוט להישאר קריר ונוח בטמפרטורות קיצוניות של החלל.

  • יחידת ניידות חוץ-רכבת (EMU)
  • חליפת בריחה של צוות מעבורת החלל (SECS)
  • חליפת בריחה צוות מתקדם (ACES)

למידע נוסף, בקר בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן