דף הבית » בחירות הגולשים » כמה שוקל שקל בקילוגרמים?

כמה שוקל שקל בקילוגרמים?

2023-07-18 11:44:00+02:00

מה זה שקל?

שקל הוא יחידת מטבע ששימשה במקומות רבים בעולם לאורך ההיסטוריה. השקל הוא יחידת משקל ומטבע עתיקה, ששימשה לראשונה במסופוטמיה בשנת 3000 לפני הספירה. הוא שימש גם במזרח הקדום, כולל בישראל, שם הוא היה המטבע העיקרי במשך מאות שנים. השקל שימש גם באימפריה הרומית ובשאר חלקי אירופה. כיום השקל הוא המטבע הרשמי של ישראל.

כמה שוקל שקל בקילוגרמים?

השקל המודרני הוא יחידת מטבע, לא יחידת משקל. לכן, אין לו משקל ספציפי בקילוגרמים. אולם לשקל הקדום היה משקל סגולי. שקל העתיק שקל כ-11.3 גרם, או 0.04 קילוגרם. משקל זה התבסס על משקלו של מטבע עתיק ספציפי, המכונה שקל צור.

השקל של צור

שקל צור היה מטבע עתיק שהיה בשימוש במזרח הקדום. הוא הוטבע לראשונה בעיר צור במאה ה-4 לפני הספירה. שקל צור היה עשוי כסף ושקל כ-11.3 גרם, או 0.04 קילוגרם. משקל זה שימש כבסיס למשקל השקל העתיק.

השוואה מהירה

יחידה משקל (ק"ג)
שקל מודרני לא
שקל עתיק 0.04
שקל של צור 0.04

כפי שניתן לראות מהטבלה למעלה, לשקל המודרני אין משקל סגולי בקילוגרמים. אולם השקל העתיק ושקל צור שקלו שניהם כ-11.3 גרם, או 0.04 קילוגרם.

סיכום

השקל הוא יחידת מטבע ומשקל עתיקה ששימשה במקומות רבים בעולם לאורך ההיסטוריה. השקל המודרני הוא יחידת מטבע, לא יחידת משקל, ולכן אין לו משקל סגולי בקילוגרמים. אולם השקל העתיק ושקל צור שקלו שניהם כ-11.3 גרם, או 0.04 קילוגרם. למידע נוסף על השקל, ניתן לצפות בסרטון זה ביוטיוב.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן