דף הבית » אנציקלופדיה » כמה שוקל רובה M16?

כמה שוקל רובה M16?

2023-06-16 02:52:00+02:00

מה זה רובה M16?

רובה M16 הוא רובה קל משקל, 5.56 מ"מ, מקורר אוויר, מופעל בגז ומוזן מגזין, אשר שימש את צבא ארצות הברית מאז מלחמת וייטנאם. זהו הרובה הסטנדרטי עבור צבא ארה"ב וחיל הנחתים ומשמש מדינות רבות אחרות ברחבי העולם. ה-M16 הוא נשק ירי סלקטיבי בכתף שניתן להגדיר אותו לירי במצב חצי אוטומטי או שלושה סיבובים.

כמה שוקל רובה M16?

רובה M16 שוקל כ-8.79 פאונד (3.99 ק"ג) כשהוא לא טעון. זה כולל את הרובה, המגזין והמתלה. משקל הרובה יכול להשתנות בהתאם לסוג המניה, אורך הקנה ורכיבים אחרים.

רכיבים של רובה M16

רובה M16 מורכב ממספר רכיבים, כולל הקנה, המקלט, המניה, מגן היד והמגזין. הקנה הוא צינור המתכת הארוך שדרכו עובר הקליע בעת ירי. המקלט הוא החלק של הרובה שמכיל את ההדק, הבורג וחלקים פנימיים אחרים. המניה היא החלק של הרובה שהיורה מחזיק על כתפו. מגן היד הוא החלק ברובה המגן על ידו של היורה מהחום שנוצר מהקנה. המגזין הוא החלק ברובה שמחזיק את התחמושת.

חָבִית

הקנה של רובה M16 הוא בדרך כלל באורך 20 אינץ' (50.8 ס"מ) ועשוי מפלדת כרום-מוליבדן. הקנה הוא מרובע, כלומר יש לו חריצים חתוכים בחלק הפנימי של הקנה שגורמים לכדור להסתחרר בזמן שהוא עובר דרך הקנה. סיבוב זה עוזר לייצב את הקליע ולשפר את הדיוק.

מַקְלֵט

המקלט של רובה M16 עשוי מסגסוגת אלומיניום ומכיל את ההדק, הבורג וחלקים פנימיים אחרים. המקלט הוא החלק ברובה שאחראי על ירי הנשק.

המניה

המנייה של רובה M16 עשויה בדרך כלל מעץ או פלסטיק ונועד להישמר כנגד כתפו של היורה. המניה עוזרת לספוג חלק מהרתיעה שנוצרת על ידי הרובה כאשר הוא נורה.

מגן יד

מגן היד של רובה M16 עשוי בדרך כלל מפלסטיק ונועד להגן על ידו של היורה מהחום שנוצר מהקנה. מגן היד גם עוזר למנוע מהיד של היורה להחליק מהרובה כאשר הוא נורה.

מגזין

המגזין של רובה M16 עשוי בדרך כלל מאלומיניום ונועד להחזיק את התחמושת. המגזין מוחדר למקלט של הרובה ואחראי להזנת התחמושת לתא הרובה.

גורמים נוספים המשפיעים על המשקל של רובה M16

המשקל של רובה M16 יכול להשתנות בהתאם לסוג המניה, אורך הקנה ורכיבים אחרים. לדוגמה, רובה M16 עם אגרה מתקפלת ישקול פחות מרובה M16 עם אגרה קבועה. בנוסף, רובה M16 עם קנה ארוך יותר ישקול יותר מרובה M16 עם קנה קצר יותר.

שאלות ותשובות

ש: באיזה סוג תחמושת משתמש רובה M16?

ת: רובה M16 משתמש בתחמושת נאט"ו בגודל 5.56×45 מ"מ.

ש: כמה ארוך הקנה של רובה M16?

ת: הקנה של רובה M16 הוא בדרך כלל באורך 20 אינץ' (50.8 ס"מ).

ש: מה ההבדל בין רובה M16 לרובה AR-15?

ת: רובה M16 הוא נשק ירי סלקטיבי בכתף שניתן להגדיר אותו לירי במצב חצי אוטומטי או שלושה סיבובים. ה-AR-15 הוא נשק חצי אוטומטי עם ירי בכתף שיכול לירות רק במצב חצי אוטומטי.

סיכום

רובה M16 הוא רובה קל משקל, 5.56 מ"מ, מקורר אוויר, מופעל בגז ומוזן מגזין, אשר שימש את צבא ארצות הברית מאז מלחמת וייטנאם. זהו הרובה הסטנדרטי עבור צבא ארה"ב וחיל הנחתים ומשמש מדינות רבות אחרות ברחבי העולם. רובה M16 שוקל כ-8.79 פאונד (3.99 ק"ג) כשהוא לא טעון. זה כולל את הרובה, המגזין והמתלה. משקל הרובה יכול להשתנות בהתאם לסוג המניה, אורך הקנה ורכיבים אחרים.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן