דף הבית » חדש » כמה זמן צריך למעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן צריך למעסיק להודיע על פיטורים?

כמה זמן צריך למעסיק להודיע על פיטורים?

מה זה פיטורים?

פיטורים הוא הפסקת העסקתו של עובד או קבוצת עובדים מסיבות שאינן ביצועים או התנהגות בלתי הולמת. פיטורים נעשים לרוב מסיבות כלכליות, כמו ירידה בביקוש למוצרים או שירותים של חברה, או כדי להוזיל עלויות.

דרישות משפטיות למתן הודעה על פיטורים

מעסיקים חייבים לציית לחוקים הפדרליים והמדינתיים כאחד בעת מתן הודעה על פיטורים. חוק התאמת העובדים והסבה מחדש (WARN) הפדרלי מחייב מעסיקים עם 100 עובדים או יותר לספק הודעה של 60 יום לפחות על סגירת מפעל או פיטורים המוני. חוק ה-WARN מחייב גם מעסיקים למסור הודעה לעובדים המושפעים, לנציגיהם ולפקידי ממשל במדינה ומקומית. חוקי המדינה עשויים לחייב גם מעסיקים להודיע על פיטורים. לדוגמה, קליפורניה דורשת ממעסיקים עם 75 עובדים או יותר לספק הודעה של 60 יום לפחות על סגירת מפעל או פיטורים המוני.

מעסיקים חייבים לתת פיצויי פיטורים

במקרים מסוימים, מעסיקים חייבים לספק פיצויי פיטורים לעובדים המפוטרים. החוק הפדרלי לאפליית גיל בתעסוקה (ADEA) מחייב מעסיקים לספק פיצויי פיטורים לעובדים בני 40 ומעלה ואשר מפוטרים כחלק מהפחתה בתוקף. ADEA גם דורשת מהמעסיקים לספק פיצויי פיטורים לעובדים המפוטרים עקב סגירת מפעל או פיטורים המוני.

מעסיקים חייבים לספק שירותי אאוטפלייס

במקרים מסוימים, מעסיקים חייבים לספק שירותי מיקור חוץ לעובדים המפוטרים. שירותי Outplacement כוללים סיוע בחיפוש עבודה, שירותי כתיבת קורות חיים וייעוץ קריירה. החוק הפדרלי להגנה על הטבות עובדים מבוגרים (OWBPA) מחייב מעסיקים לספק שירותי מיקור חוץ לעובדים המפוטרים כחלק מהפחתת תוקף.

מעסיקים חייבים להודיע על הטבות

מעסיקים חייבים להודיע על הטבות לעובדים המפוטרים. החוק הפדרלי של איחוד תקציבי אומניבוס (COBRA) מחייב מעסיקים לספק הודעה על הזכות להמשיך בכיסוי ביטוח בריאות לאחר פיטורים. יש למסור את ההודעה לעובדים תוך 14 ימים מיום הפיטורים.

סיכום

פיטורים יכולים להיות תהליך קשה ורגשי הן למעסיקים והן לעובדים. מעסיקים חייבים לציית לחוקים הפדרליים והמדינתיים כאחד בעת מתן הודעה על פיטורים. במקרים מסוימים, מעסיקים חייבים לספק פיצויי פיטורים ושירותי מינוי לעובדים המפוטרים. מעסיקים חייבים גם להודיע על הטבות לעובדים המפוטרים. על ידי ציות לדרישות החוק למתן הודעה על פיטורים, מעסיקים יכולים להבטיח שהתהליך יטופל בכבוד ובאמפתיה.

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן