דף הבית » הכי נצפים » כמה זמן נמשכה ממלכת ישראל?

כמה זמן נמשכה ממלכת ישראל?

2023-09-04 00:31:00+02:00

ממלכת ישראל

ממלכת ישראל הייתה ממלכה עתיקה שהתקיימה באזור הלבנט, במה שהיא כיום מדינת ישראל של ימינו. הוא הוקם במאה ה-10 לפני הספירה על ידי בני ישראל, עם דובר שמית שהיגר מחצי האי ערב. הממלכה נשלטה על ידי רצף של מלכים, החל בשאול וכלה בנפילת הממלכה בשנת 722 לפנה"ס.

עלייתה של ממלכת ישראל

ממלכת ישראל הוקמה במאה ה-10 לפני הספירה, כאשר בני ישראל, בראשות שאול, איחדו את שנים עשר שבטי ישראל לממלכה אחת. את שאול ירש בנו דוד שהקים את ירושלים כבירת הממלכה והרחיב את גבולותיה. תחת שלטונו של דוד, הגיעה הממלכה להיקף הגדול ביותר, כשהיא משתרעת מהים התיכון במערב ועד נהר הפרת במזרח.

שלמה ותור הזהב של ישראל

את דוד ירש בנו שלמה, הזכור כאחד מגדולי מלכי ישראל. בתקופת מלכותו בנה שלמה את בית המקדש הראשון בירושלים והקים את הממלכה כמעצמה אזורית גדולה. תקופה זו ידועה בתור תור הזהב של ישראל, והיא עמדה בסימן שגשוג גדול והישגים תרבותיים.

הממלכה החצויה ונפילת ישראל

לאחר מותו של שלמה חולקה הממלכה לשתי מדינות נפרדות: ממלכת ישראל הצפונית וממלכת יהודה הדרומית. שתי הממלכות היו לעתים קרובות במלחמה זו בזו, ובשנת 722 לפנה"ס כבשה האימפריה האשורית את ממלכת ישראל הצפונית. זה סימן את סופה של ממלכת ישראל, ובני ישראל הוגלו לאשור.

מורשת ממלכת ישראל

ממלכת ישראל הותירה על האזור מורשת מתמשכת. בני ישראל היו העם הראשון שהקים ממלכה מאוחדת באזור, ולתרבותם ודתם הייתה השפעה עמוקה על האזור. הממלכה גם הותירה אחריה תיעוד ארכיאולוגי עשיר, אשר סיפק לחוקרים תובנה רבת ערך על ההיסטוריה של האזור. ממלכת ישראל זכורה כממלכה חזקה ובעלת השפעה שהותירה מורשת מתמשכת על האזור. למרות שהוא נהרס בשנת 722 לפני הספירה, זכרו חי בתרבות ובדת של האזור. למידע נוסף על ההיסטוריה של ממלכת ישראל, מצא מידע נוסף בוויקיפדיה .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן