דף הבית » בחירות הגולשים » כמה זמן נמשכה ממלכת ישראל?

כמה זמן נמשכה ממלכת ישראל?

כמה זמן נמשכה ממלכת ישראל?

ממלכת ישראל

ממלכת ישראל הייתה ממלכה עתיקה השוכנת באזור הלבנט של המזרח התיכון. הוא נוסד במאה ה-10 לפנה"ס ונמשך עד חורבן בית שני בשנת 70 לספירה. הממלכה נשלטה על ידי רצף של שושלות, כולל החשמונאים, ההרודיאנים והרומאים. ממלכת ישראל הוקמה לאחר שחרור היהודים מהיוונים במרד המכבים של 167 לפנה"ס. את המרד הובילו המכבים, משפחה של לוחמים יהודים שנלחמה נגד היוונים ותרבותם ההלניסטית. המכבים הצליחו לגרש את היוונים ולהקים ממלכה יהודית עצמאית. השושלת החשמונאית, אשר נוסדה על ידי המכבים, שלטה בממלכת ישראל במשך יותר ממאה שנה. בתקופה זו הרחיבה הממלכה את שטחה וזכתה להכרה מהעמים הסובבים אותה. כמו כן, ביססו החשמונאים זהות ותרבות יהודית חזקה באזור. השושלת החשמונאית הוחלפה בסופו של דבר בשושלת ההרודיאנית בשנת 37 לפנה"ס. ההרודיאנים היו שושלת של שליטים אידומיים שמונו על ידי האימפריה הרומית. ההרודיאנים הצליחו לשמור על השליטה בממלכה עד חורבן בית שני בשנת 70 לספירה.

השפעת ממלכת ישראל

לממלכת ישראל הייתה השפעה משמעותית על האזור ועל העולם. במהלך קיומה הייתה הממלכה מרכז מרכזי של תרבות ודת יהודית. זה היה גם מרכז מרכזי של מסחר ומסחר באזור. לממלכה הייתה גם השפעה גדולה על התפתחות הנצרות. ישוע מנצרת נולד בממלכה ותורתו הופצה בכל האזור. הממלכה שימשה גם כמרכז מרכזי של פולחן נוצרי ועלייה לרגל.

חורבן ממלכת ישראל

ממלכת ישראל חרבה בשנת 70 לספירה כאשר האימפריה הרומית חרבה את בית המקדש השני. מאורע זה סימן את סופה של הממלכה ותחילתה של הפזורה היהודית. חורבן הממלכה סימן גם את סופה של העצמאות היהודית באזור.

סיכום

ממלכת ישראל התקיימה מהשחרור מידי היוונים ועד חורבן בית שני בשנת 70 לספירה. במהלך קיומה הייתה לממלכה השפעה רבה על האזור ועל העולם. זה היה מרכז מרכזי של תרבות ודת יהודית ושימש גם כמרכז מרכזי של פולחן נוצרי ועלייה לרגל. חורבן הממלכה סימן את סופה של העצמאות היהודית באזור ותחילתה של הפזורה היהודית. כדי ללמוד עוד על ההיסטוריה של ממלכת ישראל, בדוק את הסרטון הזה ביוטיוב .

צרו איתנו קשר

אהבתם? שלחו לחבר\ה שחייב\ת לדעת גם!

דילוג לתוכן